Arduinoda yardım istiyen gelebilir

peugeot98

Usta Üye
O klavyeyi ben kullanmadım fakat mantık olarak değeri girdikten sonra n0 üzerine yada başka bir yere buton yap butona basınca değeri gönder.

baba salih

Üye
O klavyeyi ben kullanmadım fakat mantık olarak değeri girdikten sonra n0 üzerine yada başka bir yere buton yap butona basınca değeri gönder.
o kadar cok şey denedimki hakikaten bir noktadan sonra hep aynı yerde döndüğümü farkettim bu da canımı sıktı . bir daha deneyecegim ilgin için teşekkür ederim

lojistikci

Üye
Merhaba ,

Benim bir proje yapmam gerekiyor fakat temel seviyede arduino bilgim var ve bu projede kendime bir mentör / koç arıyorum konu ile ilgili desteğiniz olursa sevinirim.

Özet olarak konu şöyle ki :
Bir konveyor sistemi var ve ben bu sistemi arduino beslemek istiyorum . Amacım ise bant üzerinde giden paketlerin ayristirmasini yapmak. Her paletin üzerinde QR kod mevcut barkod scanner ile QR kodu okutunca bir pnömatik valfin çalışmasını sağlayıp paketi bant üzerinden istediğim alana attırmak istiyorum.

Not : QR koda istediğim herhangi bir veriyi yazdirabilirim
Palet değil paket olacak .

merhaba, arduinoya enerji geldikten bir saat sonra 9 pin çıkış verecek, 7 pin sivicini görene kadar, bir saat sonra 10 pin çıkış verecek, 8 pin sivicini görene kadar.

Kod:
#include <LiquidCrystal.h>
LiquidCrystal lcd(12, 11, 5, 4, 3, 2);

String civciv = "civciv";
int sayac = 0;

void setup() {
  lcd.begin(16, 2);
  lcd.print("civciv kalan gun ");

pinMode(7,INPUT);
pinMode(8,INPUT);
pinMode(9,OUTPUT);
pinMode(10,OUTPUT);
while(1) {

}
if(digitalRead(8)){
      digitalWrite(9,1);

}else{
      digitalWrite(9,0);
  }
}

inank

Üye
merhaba arduino'ya bağlı bir adet basınç sensörünü ttl usb çevirici ile wintr scada'da sensör verilerini okuyorum.Bunu arduino'ya bağladığım gsm shield ve data hattı sim kartla nasıl yapabilirim.

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
111,995
Kullanıcılar
411,907
Son üye
bosluk

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler