Arduinoda yardım istiyen gelebilir

O klavyeyi ben kullanmadım fakat mantık olarak değeri girdikten sonra n0 üzerine yada başka bir yere buton yap butona basınca değeri gönder.

O klavyeyi ben kullanmadım fakat mantık olarak değeri girdikten sonra n0 üzerine yada başka bir yere buton yap butona basınca değeri gönder.
o kadar cok şey denedimki hakikaten bir noktadan sonra hep aynı yerde döndüğümü farkettim bu da canımı sıktı . bir daha deneyecegim ilgin için teşekkür ederim

Merhaba ,

Benim bir proje yapmam gerekiyor fakat temel seviyede arduino bilgim var ve bu projede kendime bir mentör / koç arıyorum konu ile ilgili desteğiniz olursa sevinirim.

Özet olarak konu şöyle ki :
Bir konveyor sistemi var ve ben bu sistemi arduino beslemek istiyorum . Amacım ise bant üzerinde giden paketlerin ayristirmasini yapmak. Her paletin üzerinde QR kod mevcut barkod scanner ile QR kodu okutunca bir pnömatik valfin çalışmasını sağlayıp paketi bant üzerinden istediğim alana attırmak istiyorum.

Not : QR koda istediğim herhangi bir veriyi yazdirabilirim
Palet değil paket olacak .

merhaba, arduinoya enerji geldikten bir saat sonra 9 pin çıkış verecek, 7 pin sivicini görene kadar, bir saat sonra 10 pin çıkış verecek, 8 pin sivicini görene kadar.

Kod:
#include <LiquidCrystal.h>
LiquidCrystal lcd(12, 11, 5, 4, 3, 2);

String civciv = "civciv";
int sayac = 0;

void setup() {
  lcd.begin(16, 2);
  lcd.print("civciv kalan gun ");

pinMode(7,INPUT);
pinMode(8,INPUT);
pinMode(9,OUTPUT);
pinMode(10,OUTPUT);
while(1) {

}
if(digitalRead(8)){
      digitalWrite(9,1);

}else{
      digitalWrite(9,0);
  }
}

merhaba arduino'ya bağlı bir adet basınç sensörünü ttl usb çevirici ile wintr Scada'da sensör verilerini okuyorum.Bunu arduino'ya bağladığım gsm shield ve data hattı sim kartla nasıl yapabilirim.

Merhabalar,
1 adet Arduino pro micro karta TinyUSB_Mouse_and_Keyboard library yükledim ve https://learn.adafruit.com/mouse-and-keyboard-control-using-tinyusb-and-ble/mouse-example sitesindeki example örnek kodlarını yükledim. Kodun çalışıp çalışmaması konusuna gelemeden başka bir sorunla karşılaştım. Arduino yu bilgisayarıma her bağladığımda tanınmayan bir usb cihaz olarak görüyor. Kodu silip farklı örnekler üzerine çalışmak istedim ama arduino yu bir türlü com portta göremiyorum doğrudan tanınmayan usb cihaz olarak görüyor. İnternetten de epey araştırdım ama bir çözüm bulamadım. Sanırım arduinoyu pc ye bağlamadan yazılımını değiştirebilecek bir çözüme ihtiyacım var. Bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

Hocam merhabaa bi konuda yardım isteyecektim sizden ama rfid kullanarak selvo motor çalıştırma projesi yapıyorum proje tamam ama buna lcd ekran 16x2 liği nasıl dahil edip okutulduğun rfidye kapı açıldı geçiniz kart geçersiz olduğunda geçersiz kart yaptırabiliriz bi yardımcı olursanız şimdiden çok teşekkürler

hangi kart bu
Merhabalar,
1 adet Arduino pro micro karta TinyUSB_Mouse_and_Keyboard library yükledim ve https://learn.adafruit.com/mouse-and-keyboard-control-using-tinyusb-and-ble/mouse-example sitesindeki example örnek kodlarını yükledim. Kodun çalışıp çalışmaması konusuna gelemeden başka bir sorunla karşılaştım. Arduino yu bilgisayarıma her bağladığımda tanınmayan bir usb cihaz olarak görüyor. Kodu silip farklı örnekler üzerine çalışmak istedim ama arduino yu bir türlü com portta göremiyorum doğrudan tanınmayan usb cihaz olarak görüyor. İnternetten de epey araştırdım ama bir çözüm bulamadım. Sanırım arduinoyu pc ye bağlamadan yazılımını değiştirebilecek bir çözüme ihtiyacım var. Bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

Hangi pinlerin usb uçları olduğunu
biliyor musunuz?
Bu pinlerin uygun şekilde bağlantısını
yaptınız mı?

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular