arçelik 815 nf kart sorunu

classyas

Üye
Öncelikle hayırlı akşamlar cümleten elimde bulunun dolabın ön panel ledlerinin hiç birisi yanmıyor :( yapabilecegım herşeyi yaptım fakat bi türlü başaramadım devreye dışarıdan elektrik verdiğimde ledlerin hepsinin yandıgını gördum cihazda ön panel kartından öte arkadasındada bi kart mevcut büyük bir ihtimalle arkadaki güç kartındada bi sorun var ama hangi parçanın arızalı oldugunu bilen varmı acaba ?

İyi çalışmalar..

Ürün sağlıklı çalışıyor mu ? kompresör yanındaki trafoyu kontrol edin.

soğutmasından bi sorun varmı ?

Son düzenleme:
ürün dükkana ilk geldiğinde motoru arızalıdı + ekrandaki ışıklardan sadece 1 2 tanesi yanıyordu aradan 1 seneden fazla zaman geçti ürüne motor taktık dolap eskı verimini verdi fakat ön panelde ışıklar yanmıyor işte :( (dolap otomatik bile yapıor)

Moderatör tarafında düzenlendi:
eger dolabınız çalışıyor ve duruyorsa ön display arızalı demektir...ana karttan ön karta giden c2 kontak kablolarını iyice bir kontrol edin isterseniz

eger dolabınız çalışıyor ve duruyorsa ön display arızalı demektir...ana karttan ön karta giden c2 kontak kablolarını iyice bir kontrol edin isterseniz

ustam kablolar sağlam ama ledler halen sönük :( kart üzerinde nerelerde arıza olma ihtimali var?

ana kart üzerinde 7812 ve 78L05 REGÜLATÖRLERİö displaye 5v veriyor gözüküyor bunları bir kontol edin isterseniz..
not: bu bilgileri dolabınız ile ilgili bir dökümde rastladım elektronik bilgim hiç olmadığından bundan daha fazla ayrıntı veremeyeceğim size
saygılar...

daha detaylı bilgiye sahip bi usta yokmu :(

Verdiginiz yetersiz bilgi ile size yol gösterme şansımız hiç yok.

Sogutmacımısınız? elektronikçi mi?

Sogutmacı iseniz Kartınızı,kart onarımı yapan bir arkadaşa gösteriniz.

Elektronikçi iseniz şemasını yayınlayın size devre üzerinde gerekli ölçüm noktaları ile hataya yönlendirelim .
( Dolabınızın kartındaki hata Profosyenel tamircilerin bile piyasada bulamayacagı, satılmayan malzemelerde).

Hayır ben amatörce bu işle ugraşacagım derseniz size dolap la helalleşmenizi öneririm.

Verdiginiz yetersiz bilgi ile size yol gösterme şansımız hiç yok.

Sogutmacımısınız? elektronikçi mi?

Sogutmacı iseniz Kartınızı,kart onarımı yapan bir arkadaşa gösteriniz.

Elektronikçi iseniz şemasını yayınlayın size devre üzerinde gerekli ölçüm noktaları ile hataya yönlendirelim .
( Dolabınızın kartındaki hata Profosyenel tamircilerin bile piyasada bulamayacagı, satılmayan malzemelerde).

Hayır ben amatörce bu işle ugraşacagım derseniz size dolap la helalleşmenizi öneririm.

Amatör bi soğutmacıyım dolap üzerindeki voltaj cıkışlarında sorun yok benımde kart üzerinde ölçe bileçeyim başka bişeyde yok :(

Forum istatistikleri

Konular
128,253
Kullanıcılar
450,072
Son üye
metin ersoz

Yeni konular

Geri