Arçelik 6050 e bulaşık makinesi kurutma sorunu

garavel

Üye
Arkadaşlar makine yıkamayı bitiriyor ancak kurutma yapmamış halde çıkıyor bulaşıklar sanırım su da ısıtmıyor çünkü bulaşıklar tam temizlenmemiş çıkıyor kapağı açtığımızda buhar çıkardı o da çıkmıyor .ne yapmam lazım.? Patlatıcı ışığı yanıyor sadece onla alakası yoktur diye düşünüyorum???

ön paneli tutan 6 adet cıvatayı yıldız tornavidasıyla sökünüz.elektronik kartı çıkarınız.kart üzerindeki ısıtma rölesinin bacaklarındaki lehim patlağını lehimleri tazeleyerek gideriniz.

Bi fotoğraf varmı acaba tam olarak neresini halletmem gerektiğiyle ilgili.

- - - Updated - - -

Bir de başka bir sebebi olma ihtimal
yoktur değil mi??

- - - Updated - - -

Teşekkürler

fotoya gerek yok kart sök lehimlere bak zaten göreceksin.lehimlerde sorun yoksa röle arızalı olabilir yada rezistans-rezistans kablolarında kopma olabilir.

selam sizce bi arıza var mı?? Röle ve rezidans kabloları neresinde birde??

resimde yazanları kontrol ediniz.

z6ew[1].jpg

Rezistansi ve varsa emniyet termostadini kontrol edin

Sent from my GT-I8190 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

selmm benimde makine aynı m 6050 arcelik sorunum su makine su an 1de calısmıyor proğram 2ye getrince suyu yıkamadan sonra dısarıu atıyor sizce sorunum ne olabilir

ön paneli tutan 6 adet cıvatayı yıldız tornavidasıyla sökünüz.elektronik kartı çıkarınız.kart üzerindeki ısıtma rölesinin bacaklarındaki lehim patlağını lehimleri tazeleyerek gideriniz.
Aynı problemi ben de yaşıyordum. bakımcıı arkadaşın tarif ettiği şekilde 6 vidayı söküp kartı çıkardım. Siyah rölenin bir ayağının lehimi patlamış. Evde ne lehim havyası var ne lehim. Tornavidayı ocakta kızdırdım. Çocuğun pilli bozuk oyuncaklarından birinden lehim akıttım ayağına. Geri monte ettim sorun çözüldü. En az 100 TL servis ücretinden kurtuldum. Teşekkür ederim bakımcıı.

acaba 6030 M modelinde aynı sorun için çözüm nasıldır ? :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri