Arçelik 6220 T Bulaşık Makinesi Yıkama Esnasında Damla Damla Su Bırakma Sorunu

hmtcnsnmz

Üye
Merhaba arkadaşlar, öncelikle hayırlı günler diliyorum. Arçelik 6220 T Bulaşık Makinesi kullanıyorum ve şu son 3-4 gündür makine problem çıkarmaya başladı. Problemleri sizlere şöyle izah edeyim. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Makinem bu:
WhatsApp Image 2017-05-06 at 17.15.05.jpeg

Sorunlar:
-Bulaşık makinesi yıkama esnasında kapağın sağ alt kapağından zemine damla damla su bırakıyor.
-Yıkama bittiğinde zemine biriken suyu temizledikten sonra makineyi sağa ve sola doğru yatırdım ve makinenin altında da su bırakmış olduğunu gördüm.
- Bir diğer yaşadım sorun ise makine kurutma esnasına geçtiğinde dırrrt dırrrt sesi ile kalıp makineyi kapalı konuma dahi getirsem değişen bir şey olmuyor ses hale devam ediyor. Tek çare fişini prizden çekmek kalıyor.

sorunlarım bu şekilde idi. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Arçelik servisini aradım ve sadece eve gelmek ve sorunu tespit etmek için 40 tl ücret istediler. Öğrenci olduğum için sorunu sizlerle paylaşmayı ve önerilerinizi almayı daha uygun gördüm. İyi günler diliyorum.

Oncelikle alt pervaneti yerinden cikar etrafinda catlama varmi yokmu kontrol et suyu deliklerden yukari degilde ust alt kapaklı birlesim noktasi catlayip kenardan atarsa dedigin sey oluyor sag ve sol koseden su damlatiyor

Oncelikle alt pervaneti yerinden cikar etrafinda catlama varmi yokmu kontrol et suyu deliklerden yukari degilde ust alt kapaklı birlesim noktasi catlayip kenardan atarsa dedigin sey oluyor sag ve sol koseden su damlatiyor
Hocam dediğiniz gibi kontrol ettim fakat pervanelerin her ikisindede çatlaklık gibi herhangi bir problem yok . Yardımcı olursanız çok sevinirim.

kardeşim arızan çözüldümü?

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,828
Son üye
berkayerdem

Yeni konular

Geri