Arçelik 5300 E

Selam Ali Ustam,Bana bir Arçelik 5300 E çamaşır makinesi geldi.Sorunu şunlar:
1.Ön panele hiç elektrik gelmiyor.
2.Makine hiç çalışmıyor.
3.Kiliti direk bağlıyorum yine de çalışmıyor.
4.Trafoda arıza olabilceğini düşündüm ama O da sağlam
5.Beyinde arıza olabilir mi veya kartında?
bana yardımcı olursanız çok sevinirim.Allah kolaylıklar versin işinizde....
Birde telefon numaranız varsa emailime yollarsanız sevinirim.
*********@hotmail.com

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selam Ali Ustam,Bana bir Arçelik 5300 E çamaşır makinesi geldi.Sorunu şunlar:
1.Ön panele hiç elektrik gelmiyor.
2.Makine hiç çalışmıyor.
3.Kiliti direk bağlıyorum yine de çalışmıyor.
4.Trafoda arıza olabilceğini düşündüm ama O da sağlam
5.Beyinde arıza olabilir mi veya kartında?
bana yardımcı olursanız çok sevinirim.Allah kolaylıklar versin işinizde....
Birde telefon numaranız varsa emailime yollarsanız sevinirim.
*********@hotmail.com

beyin -hız kontrol kartı soketi kısa devre beyin kartı üzerinde gözle takip edilebilir hasar.
Email gönderdim.

arkadaşlar beko 2418 bz nin kapı klidi baglantısını bilen varmı yardımcı olursanız çok sevinirim

ali ustam bana bir 5300e geldi bu makinada sorun şu kazan dönmüyor normal çalışıyor hiçbir ledli uyarı yok yıkama sıkma yok motor kartı üzerindekiş röle çekiyor ama motorda hareket yok motor sağlam kömürler yastık tako hepsini kontrol ettim acaba yardımcı olabilirmisiniz bana bu konuda?

selam bende arçelik 5300 e var bu makinayı çeyizlik adı altında aldık bekliyordu diğer arçelik marka makinamız bozulınca servise kurdurduk yaklaşık 10 yıl oldu alınalı makina ilk kurulduktan sonra sorunlu olduğu için servis çağırdık garanti kapsamında bir kart değiştirildi.bundan yaklaşık 1 ay sonra makina arızalandı servis çağırdık servis bu kez başka bir kartın değişmesinin gerektiğini ve garanti süresinin geçtiğini bu kartın ücretli olarak değiştirileceğini ve 300 tl gibi bir rakam çıkardılar!
makinanın sorunu şu çalıştırmaya başlattığımız anda makina sıkma programına geçer gibi yapıyor ve duruyor.
sizden ricam bu model sorunlu bir modelmidir?
arıza tespitinde rakam ve tespit doğrumudur?
tüketici haklarına başvurmalımıyım?
teşekkür ederim

SLM
makinanın arka kapağını çıkartın
altta sol kısımda gri plastik bir kutu içinde elektronik kart göreceksiniz
kartı sökün
kart üzerinde aliminyum soğutucuya yapışık 3 adet elektronik malzeme var
ortada duran malzemeyi değiştirin
malzeme numarası IRF 740
elinizden gelmiyorsa kartı bir elektronikçiye götürün o taksın.
malzemenin fiyatı birbuçuk tl dir
bu kadar küçük bir rakam için 200 misli bir bedel kar yapanlar muhakkak farklı şekillerde cezasını bulurlar.
iyi günler

arkadaşım sen kartı tamir ediyorsun yetkili servislere ise karta müdahale yetkisi ve bilgisi verilmiyor yenisi komple takılıyor sen nasıl ayağına getirilen karttan 20tl kazanıp helal oluyorsa servis arkadaşlarımda onca yatırımla müşterinin ayağına giderek 30tl kazanması sonderece helaldir(geri kalan ücret yedek parça ücretidir ve fabrikaya gönderilir. ha kartın maliyeti neki diye sorarsan orası fabrikayı bağlıyor burada servisin suçu yoktur) öyle yanlış şeyler kurup insanları kötülememelisin.

selam bende arçelik 5300 e var bu makinayı çeyizlik adı altında aldık bekliyordu diğer arçelik marka makinamız bozulınca servise kurdurduk yaklaşık 10 yıl oldu alınalı makina ilk kurulduktan sonra sorunlu olduğu için servis çağırdık garanti kapsamında bir kart değiştirildi.bundan yaklaşık 1 ay sonra makina arızalandı servis çağırdık servis bu kez başka bir kartın değişmesinin gerektiğini ve garanti süresinin geçtiğini bu kartın ücretli olarak değiştirileceğini ve 300 tl gibi bir rakam çıkardılar!
makinanın sorunu şu çalıştırmaya başlattığımız anda makina sıkma programına geçer gibi yapıyor ve duruyor.
sizden ricam bu model sorunlu bir modelmidir?
Arıza tespitinde rakam ve tespit doğrumudur?
tüketici haklarına başvurmalımıyım?
teşekkür ederim
arıza tesbiti dogrudur hız kontrol kartı degişmeli dir !
önerilen rakkam hasarlı malzemenin degerinden yüksektir. Tesbiti yapan teknisyen bu tür hataların oluşmasına neden olabilecek malzemelerin (Motor,Pgs,Hız kontrol modül tümünün bedelinin toplam fiyatını size söylemiş .
zaten 10 yılı gecen ürünlerin yedek parcalarıda bulundurma mecburiyetleri olmadıgından malzeme kısıtlı sayıda vardır veya hiç kalmamıştır .
tüketiçi koruma size ürünün alındıgı ve kuruldugu ilk tarinden bu güne kadar aynı arızadan 4 defa üst üste yapıp yapmadıgını soracaktır ve bunu servis fişi ile ispat etmek zorundasınız.

Garantisi bitmiş ürünlerin onarımını yetkili servislerin dışındada yaptıra bilirsiniz! Servisler parcayı onartma şansları olmadıgından fabrika fiyatlarından sıfır malzeme satar işçilik bedellerini fabrikanın önerdigi fiyatlar çercevesinde size önerirler.

3502 pe bulaşık arızası beko
benim makina ön yıkamayı yapıyor suyu boşaltıyor tekrar suyu alıyor esas yıkamaya geçerken motor duruyor 3 saniye sonra tekrar çalışıyor mutamadiyen hep bunu devamlı yapıyor kartı başka makınada denedim aynı model makınada onda da aynı arızayı yaptı
bu sitedeki bazı arkadaşlara ulaştım arızayı anlattım bir haftadır icraat yok bende otomotiv
motor teknisyeniyim mazda fan club mazda tr club üyesiyim lütfen bana bu konuda yardımcı olunuz ben 3502 pe bulaşık beko kart istiyorum bir arkadaş 19 tl dedi diğer arkdaş 30 tl dedi olsun yeterki bana bir kart gönderin makınanın seri nosu 7610070200
hepinize saygılar selamlar hayırlı işler

arkadaşım sen kartı tamir ediyorsun yetkili servislere ise karta müdahale yetkisi ve bilgisi verilmiyor yenisi komple takılıyor sen nasıl ayağına getirilen karttan 20tl kazanıp helal oluyorsa servis arkadaşlarımda onca yatırımla müşterinin ayağına giderek 30tl kazanması sonderece helaldir(geri kalan ücret yedek parça ücretidir ve fabrikaya gönderilir. ha kartın maliyeti neki diye sorarsan orası fabrikayı bağlıyor burada servisin suçu yoktur) öyle yanlış şeyler kurup insanları kötülememelisin.

50 tl sıfır kart fiyatı dostum sen neden bahsediyorsun.adam 300 tl fiyat verdiler diyor ,ve bu fiyatın sadece kart için olduğunu yazmış.servis veya fabrika her kimse bu parayı hak etmiyor.ben şahıs belirtmedim.yazılanları dikkatli okuyup yorum yap.sanırım sende bu haksız kazanç yapanlar arasındasın ki yazdıklarım sanada dokundu.ayrıca ben yazımda kimseyi kötülemedim.mantık dışı fiyatlarla insanları kazıklayan zihniyetleri bana savunma.300 ytl kart bedeli ödeyene kadar aynı makinanın 2. elini alırım

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri