Arçelik 5300 OÇM 700 Devir Işığı Yanıp Sönüyor

bakımcıı

Uzman Üye
ustalar makinaya program verince program şalteri biraz dönüp motor hızla dönüp duruyor 700 devir ışığı yanıp sönüyor arıza kataloğunda motor arızası olarak verilmiş ama motoru değiştim motor sağlam kartı söktüm resimdeki kartta ıgbt bozuk bu malzeme haricinde bozuk bir şey olabilirmi yada önereceğiniz bir şey varmı

Role ve IGBT yi değiştir sorunsuz çalışacaktır.

ustalar makinaya program verince program şalteri biraz dönüp motor hızla dönüp duruyor 700 devir ışığı yanıp sönüyor arıza kataloğunda motor arızası olarak verilmiş ama motoru değiştim motor sağlam kartı söktüm resimdeki kartta ıgbt bozuk bu malzeme haricinde bozuk bir şey olabilirmi yada önereceğiniz bir şey varmı

teşekkür ederim
motorda bir sorun olabilirmi ıgbt motordaki bir sorundan dolayımı bozulmuştur yoksa bu arıza sık karşılaşılan bir arızamıdır.

aşırı yüklemelerde IGBT ler delinebilir role kontaklarının yapışmasıda delinme nedenlerindendir .Bu nedenle IGBT ve role birlikte degişmelidir!!!

sadece ıgbt yi değiştirdim sorun çözüldü makina çalıştı.

Ustalar ıgbt yine arıza yaptı bu üçüncü ıgt değişimim olacak röle kontaklarında herhangi bir kontak yapışması yada yanık görünmüyor.tavsiyeniz nedir.

sayın ustam aynı parcadanmı buldun yoksa sana bu olur dıye baska bır ıgbt mı verdıler ? aynı parcadan bulman lazım
genelde bu makınalarda en cok arıza yapan paraca
ıgbt dir fakat deyıstırdıkten sonra bıdaha arıza olucanı dusunmuyorum fakat sen ıgbt vede roleyı deyıstırıp denemenı onerırım .......... voltaj sorunu veya motorda bı hata varmı ?

motor sağlam. ıgbt aynısı voltajlar oynak .rölede bir problem göremedim.

Sağlam görünsede röleyi değiştirmenizi öneririm büyük ihtimal röleden arızalanıyor kolay gelsin..

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri