Arçelik 5083 Sigorta Attırma

18yakamoz

Üye
Arkadaşlar cümleten selamın aleyküm.Arçelik 5083 çamaşır makinem bugün,hem evin içindeki sigortayı hemde ana sigortayı attırdı.Çamaşırı içine atıp programı ayarladım düğmeye bastım 10 saniye sonra makinenin altından patlama sesi gibi ses geldi 2 sigortada attı çektim fişini üst kapağı söktüm baktım inceledim güzelce bir sıkıntı göremedim ama sizlerede danışmak istedim başına daha önce böyle bir şey gelmiş olan var mı? neleri ya da nereleri kontrol etmem gerekiyor

ısıtıcı rezistans patlamış olabilir.
sigortaları kaldırıp tekrar çalıştırdınız mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
motor çalışıyormu tambur da bir hareketlilik var mı?
sorun motor ile ilgili olabilir.

Hareket kısmına gelemiyor hocam gelmeden sigortalar atıyor
motor ile ilgili bir sıkıntı var gibi görünüyor. motorun içinde kömürler olmalı ... kömür bitmiş olabilir. elektrikten anlıyor iseniz kömürleri kendiniz de değiştirebilirsiniz. eğer anlamıyor iseniz. uğraşmayın derim. bir servise başvursanız daha iyi olur.

motor ile ilgili bir sıkıntı var gibi görünüyor. motorun içinde kömürler olmalı ... kömür bitmiş olabilir. elektrikten anlıyor iseniz kömürleri kendiniz de değiştirebilirsiniz. eğer anlamıyor iseniz. uğraşmayın derim. bir servise başvursanız daha iyi olur.
Hocam elektrikle aram var bu işlere elim yatkın az çok motorun kömürlerini 1 sene önce yeniledim 2 tarafını da az önce de motoru komple söküp dışarı aldım dışarıda elektrik verip denedim motor sorunsuz bir şekilde çalışıyor dışarıda,fakat laptop şarj aleti ile elektrik verip çalıştırdım öyle denedim yani

Hocam elektrikle aram var bu işlere elim yatkın az çok motorun kömürlerini 1 sene önce yeniledim 2 tarafını da az önce de motoru komple söküp dışarı aldım dışarıda elektrik verip denedim motor sorunsuz bir şekilde çalışıyor dışarıda,fakat laptop şarj aleti ile elektrik verip çalıştırdım öyle denedim yani
motoru söktükten sonra makineyi çalıştırmayı denediniz mi
piriz ile ilgili bir sorun var mı diye baktınız mı?

Ona bakmadım hocam şuan motor yokken elektrik versem problem olmaz değil mi ?
motordan söktüğünüz kablo bir yere değmesin. izolabant ile artı eksi uçları bir birine değmesin. bantlayın. elektrik verin yine sigorta atarsa sorun başka bir yerde demektir.
rezistans bağlantısı var biliyorsunuz. rezistans bağlı olan kabloları söküp deneyebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri