Arçelik 3490e deterjan kutusu

sebetede

Üye
Herkese selamlar.
Bende 14 yıldır kullandığım arçelik 3490E bulaşık mak.ve 5500E çam.mak.var.
Bulaşık Makinesinin arızaları
1.Bul.Makinenin 40 program olduğunu biliyorum.Ancak sadece 1 programda çalışıyor.Yani sıcaklık değiştirmiyor.Sürekli 55 derecede açılıyor.Sıcaklık tuşu işlevini görmüyor.
2.Deterjan kapağı çalışırken otomatik açılmıyor.Çalışırken ana yıkamaya geçince kapağı elle açıyoruz.
Çamaşır makinesinin arızaları
3.Ayrıca 5500E Çamaşır makineside Ana yıkamaya başladığında yumuşatıcı gözündeki yumuşatıcıyıda alıyor.Yumuşatıcı programına gelince yumuşatıcıyı koyuyoruz.
Bunlar için ne yapmalıyız.Açıklayıcı bir şekilde bilgilendirir ve bizi yönlendirirseniz çok memnun oluruz.Saygılarımızla.

Çok acele yardım lütfen!!!!
Slm.üstadlar...Buradaki Arçelik servis fazla anlamıyor.bende 14 yıldır kullandığım arçelik 3490E bulaşık mak.ve 5500E çam.mak.var.
Bulaşık Makinesinin arızaları:
1.Bul.Makinenin 40 program olduğunu biliyorum.Ancak sadece 1 programda çalışıyor.Program seçimi yapılamıyor.Ayrıca sıcaklık tuşu sıcaklığı değiştirmiyor.Sürekli 55 derecede açılıyor.Sıcaklık tuşu işlevini görmüyor.
2.Deterjan kapağı çalışırken otomatik açılmıyor.Çalışırken ana yıkamaya geçince deterjan gözünününkapağını elle açıyoruz.
Çamaşır makinesinin arızası.
3.Ayrıca 5500E Çamaşır makineside Ana yıkamaya başladığında yumuşatıcı gözündeki yumuşatıcıyıda alıyor.Yumuşatıcı programına gelince deterjan kapağını açıp yumuşatıcıyı koyuyoruz.
Bunlar için ne yapmalıyız.Açıklayıcı bir şekilde bilgilendirir ve bizi yönlendirirseniz çok memnun oluruz.Ayrıca yeni parça takılacaksa bize yaklaşık kaç Tl. mal olur Saygılarımızla..

Gördüğüm kadarıyla uzun süredir bu sayfaya kimse uğramamış..Acaba nerede bu ustalar..

kusura bakmayın ama bu site ölü.....Kimse yok.:((((

Moderatör tarafında düzenlendi:
bulaşık makinanızın sorunu elektronik kartı ile ilgili gözüküyor. çözülebilecek ve uğraştğınıza deyecek bişey değil. çamaşır makinesi ise dediğiniz şeyi yapması zor. muhtemelen yumuşatıcıyı fazla koyuyorsunuz. seviyeyi aştığınız içinde sifon yapıp çekiyordur. yumuşatıcıyı kendi kapağı ile uygun miktarda koymayı deneyin.

Kanyak nickli kardeşim sen online sın ve anlarsın diye yazıyorum.Arçelik 3490E bulaşık mak.Deterjan kapağı çalışırken otomatik açılmıyor.Çalışırken ana yıkamaya geçince deterjan gözününün kapağını elle açıyoruz.Aynı kapak içindeki doldurduğumuz parlatıcıya rağmen parlatıcı yok ışığı sönmüyor.Kapak Arkasındaki kapağı açan yay yukarı hareketi otomatik yapmıyor.Sol giriş sviçlerden bir tanesinde akım yok göründüğü için olabilir diye düşündüm.Sizce çözüm nedir.Kendim yapabilirmiyim.Ayrıca 2 makinedeki diğer yazdığım tüm sorunları hallettim.

ön yıkama bitip ana yıkamaya geçtiği anda ısıtma ile beraber deterjn kapağını açmak için kırmızı termik iticiye enerji gelip gelmediğini kontrol edin. enerji geldiği halde piston açılmıyor ise sadece o parçayı değştirebilirsiniz. enerji gelmiyor ise elektronik kart kaynaklı sıkıntı vardır

evet termik denilen demir parçadan 2 adet var.birisi kapağı açıyor.diğeri parlatıcı için.Kapağı açan parça arızalı çıktı.nereden bulabilirim.Arçelik servis stoklarında yokmuş.

ellerinde yok ise sipariş ile getirtebilirsiniz. servis harici bu işleri yapan arkadaşlara sorun çıkma mutlak bulunur

Arkadaşlar elimde Beko 3503py model bulaşık makinası var. Türkiyede ki kodu tam olarak nedir bilmiyorum. Makinada mekanik beyin yanında bir de ufak elektronik kart mevcut. Deterjan kapağı açılmıyor. Dışardan direk elektrik verdiğimde siviç çalışıyor ve kapağı açıyor. Kapağa giren siyah ve mavi kablolar direk mekanik beyne bağlı, siyah kablonun ucu ordan çıkıp yandaki elektronik karta bağlanıyor. Sorun beyinde midir, kartta mıdır? Kartta ise hangi kompanentten kaynaklı olabilir?

Arkadaşlar elimde Beko 3503py model bulaşık makinası var. Türkiyede ki kodu tam olarak nedir bilmiyorum. Makinada mekanik beyin yanında bir de ufak elektronik kart mevcut. Deterjan kapağı açılmıyor. Dışardan direk elektrik verdiğimde siviç çalışıyor ve kapağı açıyor. Kapağa giren siyah ve mavi kablolar direk mekanik beyne bağlı, siyah kablonun ucu ordan çıkıp yandaki elektronik karta bağlanıyor. Sorun beyinde midir, kartta mıdır? Kartta ise hangi kompanentten kaynaklı olabilir?

Mekanik şalterin A-3 B-3 ortak ( N) . A-1 re geçirgen olup olmadığını kontrol edin ,A3 den A-1 e geçiş varsa Termik itiçinizin 2.2 Kohm değer gösterip göstermediği kontrol ediniz .Termik itiçinizin bir pabucu A-1 e diğer pabucu ortak (L) ye gitmektedir .

Yukarıda ki açılımdan deterjan alma işleminin komutlandırılmasından mekanik taymer'ın sorumlu olduğu çıkmaktadır .
Kartın deterjan gözüne komut gönderme gibi bir görevi yoktur.

Not:
(N) Nötr
(L) Faz

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler