Arçelik 8103 HE Çamaşır Makinesi Çalışmama Sorunu

ahmetgs17

Üye
Merhaba. Yaklaşık 2 yıl önce aldığım makine bu sabah (19 Mayıs Ctesi) ortaya çıkan sorun nedeniyle çalışmıyor.
Sorun şu; Makine hangi programa çevirirsek çevirelim start almıyor. İlginçtir reset te almıyor.
Su almıyor, su boşaltmıyor, reset yapmıyor, start almıyor...
Daha doğrusu start tuşuna bastıkça çıt çıt diye ses geliyor ama icraat yok.
Temiz ve pis su devrelerinde bir sorun yok.

Ancak asıl ilginç olay şu; Hem çamaşır hem de bulaşık makineleri aynı anda benzer sorunu çıkardı bu sabah.
Bulaşık makinem de Arçelik. Suyu boşaltmıyor o da. Ve aynı anda oluştu arızalar.
Pazartesi elbette servis çağırmayı düşünüyorum ancak belki pratik bir çözümü vardır diye buraya yazma gereği duydum.
Şimdiden teşekkürler...
NOT: Aşağıda makinenin durumu ile ilgili kısa bir video yükledim.

Merhaba. Yaklaşık 2 yıl önce aldığım makine bu sabah (19 Mayıs Ctesi) ortaya çıkan sorun nedeniyle çalışmıyor.
Sorun şu; Makine hangi programa çevirirsek çevirelim start almıyor. İlginçtir reset te almıyor.
Su almıyor, su boşaltmıyor, reset yapmıyor, start almıyor...
Daha doğrusu start tuşuna bastıkça çıt çıt diye ses geliyor ama icraat yok.
Temiz ve pis su devrelerinde bir sorun yok.

Ancak asıl ilginç olay şu; Hem çamaşır hem de bulaşık makineleri aynı anda benzer sorunu çıkardı bu sabah.
Bulaşık makinem de Arçelik. Suyu boşaltmıyor o da. Ve aynı anda oluştu arızalar.
Pazartesi elbette servis çağırmayı düşünüyorum ancak belki pratik bir çözümü vardır diye buraya yazma gereği duydum.
Şimdiden teşekkürler...
NOT: Aşağıda makinenin durumu ile ilgili kısa bir video yükledim.

KAPAK KİLİDİ ARIZASI GİBİ GÖRÜNÜYOR.
BULAŞIK MAKİNASI POMPA MOTORUNA BARDAK KIRIĞI YADA LİMON ÇEKİRDEĞİ TAKILIP SIKIŞTIRMIŞ OLABİLİR KONTROL EDİN.AKLINIZA TAKILAN BİR ŞEY OLURSA BANA 0536 462 18 59 DAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Çok teşekkür ederim. Sağolun.
Pompa motoru çalışıyor. En azından ilk denemede çalışıyordu. Pompa kademesine getirdiğimde çalışıyordu. Ancak 1 saat sonra panel iyice duyarsız oldu ve hiç bir kademe çalışmıyor.

Çamaşır makinası sorununu hallettim. Makinayı boşalttım. Üst Tabla Kapağını açtım. İki silkeledim sarstım. Üst kapağı takmadan açtım çalıştırdım. Normal çalışmaya başladı makina. Su alıyor boşaltıyor. Panel çalışıyor. Her şey normal.
Herkese teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,844
Son üye
mehmet.ali.turhan.99@gmai

Yeni konular

Geri