ARÇELİK NF 5032 BUZDOLABI ALT BÖLME SOĞUTMUYOR YARDIM

selam buzdolabının alt tarafını hallettim sayılır.yani iyi kötü soğutuyor tımer değiştirdim şimdi alt tarafa soğukluk gidiyor ama şimdide problem yeterli derecede soğutmuyor.
sorun nerde olabilir.şimdi anladığım kadar ile tımer çalışıyor çünki alt bölmeye soğukluk gitmiyordu.tımer değişti.ara bölme ısıtıcı dada sorunyok çünki tımer değiştikten sonra alta soğukluk gitmeye başladı.ama yeterince soğutma olmuyor.birde şu evap rezistanstan şüpheleniyorum.birşey sorucam evap rezistans çalışmıyorsa altkata normalden daha az soğuk hava inme ihtimali yaratırmı.çünki petek buzlu.
alt bölmedeki termostattamı üstteki termostoptamı yoksa evap rezistansmı sorun olabilir.

selam buzdolabının alt tarafını hallettim sayılır.yani iyi kötü soğutuyor tımer değiştirdim şimdi alt tarafa soğukluk gidiyor ama şimdide problem yeterli derecede soğutmuyor.
sorun nerde olabilir.şimdi anladığım kadar ile tımer çalışıyor çünki alt bölmeye soğukluk gitmiyordu.tımer değişti.ara bölme ısıtıcı dada sorunyok çünki tımer değiştikten sonra alta soğukluk gitmeye başladı.ama yeterince soğutma olmuyor.birde şu evap rezistanstan şüpheleniyorum.birşey sorucam evap rezistans çalışmıyorsa altkata normalden daha az soğuk hava inme ihtimali yaratırmı.çünkü petek buzlu.
alt bölmedeki termostattamı üstteki termostoptamı yoksa evap rezistansmı sorun olabilir.

evap rezistans arızalı ise evap yüzeyi aşırı karlanma buzlanma yapar. karlanma ve buzlanma sebebi ile evap yüzeyi içinden yeteri kadar hava sirkülesi yapılamaz. 5032 üründe timer'in arıza yaptığı pek görülmemiştir. şayet şimdiye kadar değişmemiş ise tahliye ve ara bölme ısıtıcısını mutlak değiştirmek gerekir. ölçüm yaptığınızda sağlam gösterebilir ancak 10 senede mutlak fiziksel olarak deforme olmuştur ve işlev göremez. ölçü aletiniz de var ise evap rezistansını ölçün. yaklaşık 300 ohm göstermesi gerekiyor. sağlam ise ara bölme ve tahliye ısıtıcısını değiştirin. tahliye deliğinin açık ve temiz olduğuna emin olun tekrar sorun çıkarmaz

teşekkür ederim benim tahmin ettiğim sizinde onayladığınız gibi evap rezistans gitmiş sorun %100 onda değiştirilirse sorun çözülücek sanırım.
tekrar teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri