Arçelik 5094 nf alt bölme soğutmuyor

bekir 76

Üye
arçelik 5094 nf buzdolabı üst bölme süper şekilde çalışırken alt bölme soğutmuyor. defrost ısıtıcıyı termal sigortayı havalandırma kanallarını kontrol ettim sıkıntı yok. fakat soğutucu bölmenin içinde ve arka tarafında bulunan 2 adet fanın alt bölmeye üfleyeni çalışmıyor. fanı söktüm kontrol ettim sorunsuz çalışıyor yerine monte ettiğimde çalışmıyor. sorun nedir arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?

Geçen sene Ağustos ayında benim Arçelik buzdolabımda aynı sorun vardı.(modelini hatırlamıyorum) İki defa fişini çekip buzlarını erittim 2 gün düzeldi fakat gene aynı sorun oldu, rezistans sağlam, fan sağlam fakat alt bölüm bir türlü soğutmuyor. Mecbur servis çağırdım işte olduğum için eşime anlatmışlar buz dolabının gövdesinde şişme olmuş (2 ay öncesinde üst kapak tam kapanmamış malzemeler çözülmeye başlamıştı muhtemelen ondan olmuş) eğer istersek muadil modelini fabrikadan direkt fiyat alıp peşin olarak değişim yapacaklarını söylemişler. Bende o zaman arçelik'in internet sitesinde 2400 TL lik buzdolabına 1590 TL istemişlerdi ben parayı yatırdım o zaman tam da bu döviz krizinin başladığı zamanlar 2 defa model değiştirdiler elimizde yok diye buzdolaplarına zam da geldi fakat benden fiyat farkı istemediler en son söyledikleri model internet sitesinde 4000 lira civarındaydı. Ben de kabul ettim ve değiştirdiler tabii bu süreç bir ayı buldu. Gelen servis elemanı gövdede şişme olduğunda bu şekilde değişim yaptıklarını söyledi belki size de aynı sorun vardır.

Çok teşekürler a_kadir77 bilgilendirmeniz için fakat benim dolabın garanti süresi dolmuş dolduğu gibi uzerinde birhayli zaman geçti

Benim eski dolabımda 9 senelikti garantiside yoktu. Yeni dolabı getiren servis: gövde şismelerinde böyle yaptıklarını söyledi. Sizde bir servisle konuşun belki olabilir. Yanlız arıza için gelen ilk servis ücretini aldı

yok benimkine anakart arızası dedi ama nekadar onunda garantisi yok dedi ben kartı söktüm kontrol etirdim oda sağlam çıktı

Yetkili servis mi ? Gövdede şişme olma ihtimali yüksek, fanlar sağlam diyorsun.

Evet fanlar sağlam ama fanı yerine takınca çalışmıyor fanı söküp direk akım verince çalışıyor amadolaba yani kendi yerine takınca çalışmıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,154
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri