Ansys electromagnetics desktop ile simülasyon

bolubeyi

Profesyonel Üye
ansys electromagnetics desktop programı ile kablosuz enerji transferinde kullanılan bobinin tasarımı ve simülasyonunu ücreti mukabilinde yapabilecek olan var mı?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Yahu ben kablosuz enerji nakli deyince Tesla nin hayallerini kurduğu şekilde bir projeyi kastediyorum. Telefonun kıçına bir bobin bağlayıp manyetik alanla oluşan gerilimle telefon doldursan ne olur doldurmasan ne olur baba . Balondan işler . Göz boyama , keriz silkeleme.

Üstadım kablosuz enerji transferi ne zaman mümkün oldu . Bizim niye haberimiz yok 😀
Öyle uzak mesafelere değil. Tıbbi cihazların, cep telefonlarının, sualtında çalışan cihaz ya da makinelerin, elektrikle çalışan otomobillerin vb. yerlerde şarz edilmesi amacıyla kullanılıyor. Öyle metrelerce ya da kilometrelerce mesafelere enerji iletilebildiğini görmedim ben de.

Yahu ben kablosuz enerji nakli deyince Tesla nin hayallerini kurduğu şekilde bir projeyi kastediyorum. Telefonun kıçına bir bobin bağlayıp manyetik alanla oluşan gerilimle telefon doldursan ne olur doldurmasan ne olur baba . Balondan işler . Göz boyama , keriz silkeleme.
unutma her şey küçük adımlarla başlar.

unutma her şey küçük adımlarla başlar.
Baba sen AC sistemlerine hakim olmadığın için sana olay vavvvvaaauvv geliyor olabilir . Olan biten mevzu aslında değişken manyetik alanda kalan hobinde gerilim indüklemesi . Bütün motorların temel çalışma prensibi .

Baba sen AC sistemlerine hakim olmadığın için sana olay vavvvvaaauvv geliyor olabilir . Olan biten mevzu aslında değişken manyetik alanda kalan hobinde gerilim indüklemesi . Bütün motorların temel çalışma prensibi .
3-4 yıl önce kablosuz şarj sistemi ile telefonumu şarj ediyordum. yani teknolojiyi takip etmek başka, kullanmak başka. tabii ki ben sadece izliyorum, yapmak filan bana çoook uzak. şimdi ise teknoloji beni biraz geçti. kendimi iyice kızağa çektim. rakı power gittiği yere kadar yaşayacağım.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri