Android İşletim Sistemi Üzerinden Robot Kol Kontrolü

öğrenci olarak projeyi zaten biz yaptık bu sitedende gerekli desteğide aldık haddini bildirmek ağır kaçıyor madem internetten veya baska kaynakdan destek almadan yapabıleceksın yapda gorelım bızımle paylaş dıyorum..

Hayır almak istemiyorum!
Çok daha fazla özellik içeren bir ürünümüz var acaba ucuza mı satıyoruz diye düşündüm?

Aklıma gelmişken;

Sevgili Erhan, benzer bir projeyi açık kodları ile yayınlamıştı.
Neredeyse şıp demiş burnundan düşmüş, demek ki aklın yolu 1...

Android Üzerinde Bluetooth ile Kablosuz Kontrol Uygulaması « MCU Turkey
fiyatınız nedir ve kart özelliklerini merak ettim
ANDROID CONTROLLED RELAY - YouTube kart 250tl 4 giriş 4 cıkıs vb tum versıyonlar mevcut.
https://www.kontrolkalemi.com/forum...uzerinden-24-off-cikis/sayfa8.html#post499239

Son düzenleme:
Hoş geldiniz klübe...

10 röle çıkış 150 TL,
32 Digital,10 Analog giriş 200 TL.
TCP/UDP desteği(yeni versiyon bu ay çıkıyor, Web Server desteği olacak)
2 CAN-Bus (CAN2.0A ve B desteği)
3 Uart
2 SPI
.
.
.
. STM32F107 var üzerinde. Gerisini siz hayal edin...

öğrenci olarak projeyi zaten biz yaptık bu sitedende gerekli desteğide aldık haddini bildirmek ağır kaçıyor madem internetten veya baska kaynakdan destek almadan yapabıleceksın yapda gorelım bızımle paylaş dıyorum..

Bir proje kopyalanabilir( eğer sahibi izin vermiş ise), ondan esinlenilebilir ...
Fakat sadece kendi emeğiniz gibi sunarsanız ve bunu ticari bir ürün gibi sunarsanız, ben buna kızarım. Bu foruma has bir durum bu!

Ticari mecralar ile forum yapısı uygun değil, bana uygun gelmiyor.
Öğrenci projesi yapmak gibi. En nefret ettiğim tiplerdir öğrenci projesini anahtar teslim yapanlar. Her şey para demek değildir.

Bu projenin ne kadarını siz yazdınız? hazır kaynak bir proje için arkadaşınız "ciddi alıcı iseniz görüşelim" diyor. Madem amaç ticari değil, paylaşım. kaynak kodlarınız nerede? Bilgi bu bağlığın neresinde?

İspata luzüm olan bir durum yok benim için. Reklam yapmadım bu güne kadar çünki böyle bir ürün var dediğim zaman ya ona fiyat biçmem veya proje dosyalarını paylaşmam gerekir. Mersin Teknopark bünyesinde Bina Yönetim Sistemleri üreten bir firmam var. Aynı zamanda diğer firmam NATO ve benzeri askeri yapılar kuruluşlar için basit elektronik/elektromekanik askeri ürünler tasarlıyor, satıyor. Aynı zamanda Tarım Bakanlığı için Tarımsal Scada sistemleri için AR-GE ve üretim yapıyor.
Zaman içerisinde büyüyüp sektörde yer alırsanız, bizi tanır ve ürünlerimizi görürsünüz. Bende o zamana Ferrarimi almış olurum sanırım...

Güzel kartlar hayirli olsun bol kazanclar artik piyasa io kartları ve telemetri cihazlarina doydu . Ben kart yazilimi ve dizaynini android programini kendim yazdigim icin mevcut sistemlere entegresini yapiyorum sizede basarilar diger projelerinizde

Muhakkak ki böyle olmalı zaten. Aksi için başarı ihtimali yok.

Yüklü üretim yapıyoruz bu sebeple maliyetleri minimize etmemiz lazım. 3. firmalara bağlı olmamalısınız. bu yüzden donanım tasarımından tutun, donanım (MCU vb) üzerinde koşan yazılım ve elbette PC/Android/Ios üzerinde koşan yazılımların tamamını kendi bünyenizde yapmanız lazım. Mümkünse/yapabiliyorsanız stackler dahi hazır olmamalı. Basit bir projemizde dahi 60 üzeri node kullanılıyor ve bütün sistem birbiri ile haberleşiyor. Protokoller çok esnek ve sağlam olmalı, ileriye dönük olmalı.

Size de başarılar dilerim...

Bir proje kopyalanabilir( eğer sahibi izin vermiş ise), ondan esinlenilebilir ...
Fakat sadece kendi emeğiniz gibi sunarsanız ve bunu ticari bir ürün gibi sunarsanız, ben buna kızarım. Bu foruma has bir durum bu!

Ticari mecralar ile forum yapısı uygun değil, bana uygun gelmiyor.
Öğrenci projesi yapmak gibi. En nefret ettiğim tiplerdir öğrenci projesini anahtar teslim yapanlar. Her şey para demek değildir.

Bu projenin ne kadarını siz yazdınız? hazır kaynak bir proje için arkadaşınız "ciddi alıcı iseniz görüşelim" diyor. Madem amaç ticari değil, paylaşım. kaynak kodlarınız nerede? Bilgi bu bağlığın neresinde?

İspata luzüm olan bir durum yok benim için. Reklam yapmadım bu güne kadar çünki böyle bir ürün var dediğim zaman ya ona fiyat biçmem veya proje dosyalarını paylaşmam gerekir. Mersin Teknopark bünyesinde Bina Yönetim Sistemleri üreten bir firmam var. Aynı zamanda diğer firmam NATO ve benzeri askeri yapılar kuruluşlar için basit elektronik/elektromekanik askeri ürünler tasarlıyor, satıyor. Aynı zamanda Tarım Bakanlığı için Tarımsal SCADA sistemleri için AR-GE ve üretim yapıyor.
Zaman içerisinde büyüyüp sektörde yer alırsanız, bizi tanır ve ürünlerimizi görürsünüz. Bende o zamana Ferrarimi almış olurum sanırım...

Piyasada hiç mi tanıklık etmediniz bi firma yapar diğer bir firma ona benzer veya ondan gördüğü şekilde farklı bir tasarım şeklini ortaya koyar.

Amacı paylaşım gibi göstermek niyetinde değildik. Biz araştırdığımız şeyleri birbirine entegre ederek yaptığımız bir cihazı göz önüne sererek ne denli ilgi görürüz veya yaptığımız şeyden kazanç sağlayabilirmiyiz görüşündeydik burda kimseye hava atmak için upload 'lamadık buraya.

Madem bu kadar firmanız var ( abarti gibi geldi ) bu sitede ne işiniz var madem ferrarini alıcaksın hala burda öğrenciler tarafından yapılan bir şeye nasıl bu kadar muhalefe olabiliryorsun.

Bu forumdan destek aldık diyorsunuz, mesajlarınıza baktım ve gördüğüm MCU turkey için link verilmiş size. Android için java konusunda sorunuz yok, xml konusunda sorunuz yok, Android SDK konusunda sorunuz yok. Bu konuları netten bulup çözüp öğrendi iseniz neden layoutu düzeltmediniz de Erhan' ın tasarımını aynen kullandınız?

Konuşma/yazma üslubunuz yeterince açıklayıcı zaten...

Forumları ticari mecralar görmediğim ve personel sıkıntısı yaşadığım için bu tip forumları takip etmeye çalışırım. Ödev konusuna kızmamın sebebi de budur. Yetişmiş( Teknik ve ahlaki olarak) personel sıkıntısı ciddi boyutlar da. "Yeni neslin piyasa koşullarına uygun olarak teknik yeterliliğe ulaşması için yapabileceğim bir katkı olur ise" gibi bir düşüncem var desem abartı mı olur?

Muhalefet kavramını tekrar incelemeniz lazım. Ben başkasının yaptığı açık kaynak kodlu bir projeyi değişikliklerle ürün haline getirip satmaya çalışmanıza tepki gösteriyorum. Android tarafına bakıyorum, Erhanın yaptığı layout aynen kullanılmış, sanıyorum activity kısmıda aynı şekilde. MSP üzerinde UART üzerinden aldığı datayı işlevsel hale getiriyor. Bu mudur olay? Proje yaptım demek bu mudur? Siz gençsiniz, fırtına gibi olmalısınız. Zaten yapılmışla uğraşmamalısınız, o dündü. Yarına, daha gelişmişine, iyisine bakmak lazım.

Kendi işinizi kurdunuz veya bir firmada çalışmaya başladınız. Patron sizden bir ürün geliştirmenizi istedi...
Ne yapacaksınız? Nette harıl harıl " Acaba bu projeyi yapıp, kaynak kodlarını açan biri var mıdır?" diye mi geçireceksiniz günlerinizi?
Hazır stack/lib/api kullanabilirsiniz ama body kısmını sizin geliştirmeniz lazım. Kritik kısımları zaten üretici firmalar ziyadesi ile veriyor. Eskisi gibi değil artık, kaynaklara erişmek çok kolay, destek almak çok kolay.

Acı olan tarafı, ısrarla doğru yaptığınızı düşünerek, savunmanız.

Bu arada, o kadar değil; sadece 2 firmam var... siz büyüyüp sektöre girinceye kadar da ferrarimi alırım İnşallah, o zamana kadar alamazsam zaten şansım kalmaz gibi görünüyor:).

Nokta.

Biz daha 2. sınıf öğrencisiyiz kodları aldığımız kişi yüksek lisans tezini yapmış bi kişidir.

Bizi kendi yerinize koyun bir 2.sınıfsınız ne java dersi almışsınız ne Tİ tarafından üretilmiş msp430 kitlerinden kullandınız ve hocanız sizden bizim aldığımız projeyi yapmanızı istiyor ve biz bu kodu bulduğumuz zaman onun tepkisi ne olmuştu söylüyeyim size aman 2 kod değiştirip kullanırsınız bişey olmaz demişti. Hadi bu koduda bulduk kullancağın program yeni ccs ilk defa görüyorsun programın nasıl açılacağını yeni keşfediyorsun programın versiyonu değişik olduğu için yazılımda sorunlarla uğraşıyorsun derleme yaparken sorun çıkıyor.Bunları yaptın büyük mutluluk duyarsın. Bunuda forumlara koyarak kendine harçlık çıkarmaya çalışırsın yanlışmıyım

Diyorsunuzki siz gençsiniz fırtına gibi olmalıyız acaba siz gençken naptınız bizimle paylaşın ferrari tasarımımı yaptınız yoksa. Para verip başkasınamı yaptırdınız.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri