Anahtardaki Çift faz

Siz ne bağlayacaksınız.Anahtara faz gelir faz gider.Sizin çift faz dediğiniz aynı faz.
Arkadaş küçücük bir cevabıyla zaten aklımdaki soru işaretini cevaplamış. Aklım priz mantığına gitti. Şimdş çözdüm olayı terasa farzı anahtardan notr'de buattan alıcam. Olayın sanırım özü bu. Sizede hayırlı cumalar

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhaba @asi_karizma, müsadenizle bir iki satırda ben yazmak isterim. Öncelikle elektrik tesisatı basit gibi dursa da kritik detayları olan devrelerdir. Kullanılacak kablo kesiti, cinsi, yeni çekilecek tesisatın dış etkenlere karşı koruması gibi detaylar da çok önemlidir. Lütfen can ve mal emniyetiniz için, bu ve benzeri tesisat işlerinizi işinin ehli kişilere bırakınız. Hayırlı cumalar. Sevgi ve saygılarımla.

Son düzenleme:
Merhaba @asi_karizma, müsadenizle bir iki satırda ben yazmak isterim. Öncelikle elektrik tesisatı basit gibi dursa da kritik detayları olan devrelerdir. Kullanılacak kablo kesiti, cinsi, yeni çekilecek tesisatın dış etkenlere karşı koruması gibi detaylar da çok önemlidir. Lütfen can ve mal emniyetiniz için, bu ve benzeri tesisat işlerinizi işinin ehli kişilere bırakınız. Hayırlı cumalar. Sevgi ve saygılarımla.
Saolasın hocam bilgikendirmen için yalnız 5 dk. Önce işi tek başıma bitirdim. Tek anahtardan 3 lambayı koordine etmek gerekti 1 oda 2 tanede terasa aplik. Anahtardan fazı çektim buattan da notr ekkeyerek apliğin birine giriş sağladım. Bu aplik'e giden kablonun ortasından soyup ek yapıp diğer apliğe giriş sağladım. Şükür şimdi hepsi yanıyor. Sonra anahtarı çiftliye çeviririm terası ayrı kumanda etmek için. Bu arada yangın tüpüne filan gerek kalmadı :)

Bu arada 2*1.5 ttr kullandım. Sizede hayırlı cumalar

Sen yine de evinde bir co2 tup bulundur kardesim...bugun olmaz yarin olmaz bu kafayla gidersen ileride muhakkak lazim olur..Not: Allah korusun.

Sayın @asi_karizma, ellerinize sağlık. Araştırdıktan sonra yapılmayacak bir şey yok. Ancak işin erbabı olmayınca yapılan işler amatörce olabiliyor. Elektrik önemli bir konu ve hata affetmiyor. Profesyonellerin yaptığı işler gerçekten farklı oluyor. Mesela kabloyu ortadan soyup ek yapmak bana sağlıklı gelmez. Muhtemelen elektrik bantıyla sardınız. Güneş, yağmur soğuk gibi etkenlerle açılma riski olabilir. Kablo olarak ne kullandınız ?

Sayın @asi_karizma, ellerinize sağlık. Araştırdıktan sonra yapılmayacak bir şey yok. Ancak işin erbabı olmayınca yapılan işler amatörce olabiliyor. Elektrik önemli bir konu ve hata affetmiyor. Profesyonellerin yaptığı işler gerçekten farklı oluyor. Mesela kabloyu ortadan soyup ek yapmak bana sağlıklı gelmez. Muhtemelen elektrik bantıyla sardınız. Güneş, yağmur soğuk gibi etkenlerle açılma riski olabilir. Kablo olarak ne kullandınız ?
2*1.5 ttr kullandım. Ama içeride bıraktım eki terasa çıkartmadım.
Elimden geliyor bu tip işler lakin aklımı anahtarda notr devresi karıştırmıştı o'da benim mallığımmış. Şimdi kendime gülüyorum. İlginiz için Allah razı olsun

Size anahtar ve komitatör devresini çizmemi isterseniz, basitçe çizebilirim bilgilenmeniz açısından. Estağfurullah en basit iş bile bilmeyince zordur. Cümlemizden Allah razı olsun.

Lazım olursa seve seve ricada bulunurum. Şimdilik biraz bu şekilde keyif yapayım.

Buat da bağlantıyı klemens ile mi yaptınız?

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri