Anahtardaki Çift faz

Merhaba, bugün terasa çıkan odada ki anahtardan terasa yeni bir hat çekip aldığım 2 adet aydınlatmayı bağlayacaktım ki ne göreyim anahtarda çift faz görünüyor? Peki odanın ışığı şimdiye kadar nasıl yanıyordu? Arka bitişikteki odaya geçtim onda da aynı şekilde anahtarında çift faz görünüyor. 6 yıldır hiç bir sorunda yaşamadık. Peki bu nasıl oluyor.? Tavandaki glop'ta faz nötr var ama anahtarlarda durum farklı çift faz. Benim kafam karıştı bilen paylaşırsa sevinirim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Anahtarda cift faz goruyorum diyen biri nasil oluyorda kendi basina biyerlere hat cekmeye kalkiyor.bunu da benim aklim almiyor arkadas!
Anahtara iki giriş olur biri faz diğeri notr bu hususta iki tarafı kontrol ettiğimde kontrol kalemi ile ikisinde de faz var. Hat çekmekte ne varki o basit ama notr olmayınca kim olsa kafası karışır. Buattan bugün notr çekicem inş. Olur

Anahtara iki giriş olur biri faz diğeri notr bu hususta iki tarafı kontrol ettiğimde kontrol kalemi ile ikisinde de faz var. Hat çekmekte ne varki o basit ama notr olmayınca kim olsa kafası karışır. Buattan bugün notr çekicem inş. Olur
Anahtara faz girer ve çıkar nötr olmaz.
Biyerlere veya kendine zarar vermeden ehline havale ediniz lütfen.

Sen simdiden evine 5-10 tane yangin tupu al.elinin altinda hazir bulunsun kardesim.

Sen simdiden evine 5-10 tane yangin tupu al.elinin altinda hazir bulunsun kardesim.
Öyle demek yerine açıklayıcı olsan daha iyi olmaz mı? Terasa aldığım avizede 3 giriş var faz notr toprak ve odanın anahtarına bağlıyacam bunu nasıl bağlarım?

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri