Amper eksiken birşey mi

Merhaba elimde mevcut 16 amper olduğunu varsayalım ben bu 16 amper ile 3 adet 16 amper çeken cihaz çalıştirabilirmiyim yoksa 16 amper ile 8+4+4 gibi bir mantıkla 16 amperi tamamlayıp mı kullanabilirim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhaba elimde mevcut 16 amper olduğunu varsayalım ben bu 16 amper ile 3 adet 16 amper çeken cihaz çalıştirabilirmiyim yoksa 16 amper ile 8+4+4 gibi bir mantıkla 16 amperi tamamlayıp mı kullanabilirim
Değişik bir soru. 1. dediğiniz imkansız. 2. dediğiniz tam kapasite çalıştırmamak kaydı ile yüke göre bağlanabilir ama bağlanan yükün kaç amper çektiğini bilmek gerekir.

Bilmece gibi soru soruyorsunuz. Ne yapmak istediğinizi detaylı yazarsanız net cevaplar alırsınız.
Güç kayanğından klemense 1 kablo çıktım ve bu klemensden bunu 7 farklı yere dağıtıyorum
7 farklı cihazın çektiği toplam amper güç kaynağından çıkan amperi bölüşürmü yoksa bu çıkan 7 kablonun hepsinde güç kaynağındaki amper mi olur

Güç kayanğından klemense 1 kablo çıktım ve bu klemensden bunu 7 farklı yere dağıtıyorum
7 farklı cihazın çektiği toplam amper güç kaynağından çıkan amperi bölüşürmü yoksa bu çıkan 7 kablonun hepsinde güç kaynağındaki amper mi olur
7 ye değil 10a bölsen fark etmez, ana çıkış verebildiği kadarını verir. eğer çekilen güç fazla ise varsa korumaya geçer, yoksa yanar.

paralel bağlantı yapıyorsunuz o yüzden çıkış amperi yüklere göre bölünür. Gerilim hepsinde sabittir.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri