Amerikadan gelen 110V alet türkiyede çalışmıyor lütfen yardımcı olun

Sn. petrofelix
verdiğiniz linkte cihaz üreticisi 90- 240v power girişi veriyor, sizde cihazdaki ledlerin çalıştığını belirtiyorsunuz, bu durum cihazın arızalı olma ihtimalini arttırıyor, iade etmeyi düşününüz.

Melsef cihazın ağrızalı olması imkansız.. çünkü sıfır paketinden açıldı , eğer hatalı üretim olsaydı kendi websitesindeki forumda yazan amerika kullanıcıları hatalı üretimden veya arızadan haber verirdi ..(malesef araştırmaktan gözlerim sulandı ordan biliyorum)
bunların dışında benim gibi bu cihazı Amerikadan alıp başka özellikle avrupada kullanamayan kişilerde bende olan sorunun tıpatıp aynısı var
buyrun benimle aynı sorunu olan kişilerin yazdığı linkler
1- The Firestudio Tube Power Supply Problem - PreSonus Forums
2- Is there any way to tune the FS tube to work with 220V ? - PreSonus Forums
3- Can Not sync for longer than 5 mins.. ?? PLEASE HELP ME - PreSonus Forums
4- FireStudio Tube DOOM! HELP! - PreSonus Forums

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
sn.Tossun2008 sanırım haziran sonuna kadar yurt dışında olucak

bu cihazın türkiyede sorunsuz çalışması lazım 90-240vac aralığı vermişler yani nerdeyse dünyanın her yerinde çalışır vaziyette

siz bağlantılarınız ve kontrol edin ve kullanma kılavuzunu iyice gözden gecirin yani cihazın çalışması için bi tuş bi düğme ( yanlış anlamayın insanın gözünden kacıyor bazen)
pc üzerindeki yazılımları...

Sn.petrofelix
Hem arızalı olması imkansız diyorsunuz, hem avrupalı kullanıcıların şikayetlerinden bahsediyorsunuz, burda bir tezat yok mu sizce?
Arızalı derken; bir uyumsuzluk olabilir, başka bişey olabilir ,cihazı bilmediğimiz için fazla birşey söyleyemiyorum.
Fotolardan sonra şunu belirteyim, cihazınızın güç problemi yok, bilgisayarınızda kullandığınız kablo ile direk fişe takınız ..

sn.Tossun2008 sanırım haziran sonuna kadar yurt dışında olucak

bu cihazın türkiyede sorunsuz çalışması lazım 90-240vac aralığı vermişler yani nerdeyse dünyanın her yerinde çalışır vaziyette

siz bağlantılarınız ve kontrol edin ve kullanma kılavuzunu iyice gözden gecirin yani cihazın çalışması için bi tuş bi düğme ( yanlış anlamayın insanın gözünden kacıyor bazen)
pc üzerindeki yazılımları...

Verdiğim linklere bakıcak olursak presonus(ses kartı firması) bu tarz sorunu olan kullanıcılara firma cevap olarak aldiğiniz yere bir şekilde iade etmeyi deneyin çünkü başta avrupa olmak üzere birçok ülkede kullanılmak üzere Amerikadan alınan bu cihazi konvertleyebilmek henüz mümkün değil diyor...

şimdi en büyük sorunum bu ürün ticari amaçlı bir studyoda kullanılmak icin getirtildi hem zaman kaybı hemde buyuk maddi kayıp olucak... geri göndersem de bu kayıp olucak türkiyede kullanamayıp elimde patlasa da..

ama illaki bir şekilde bu cihazın ülkemizde çalıştırılabileceğini düşünüyorum.
umarım ne kadar zor durumda olduğumu anlatabilmişimdir.

Sn.petrofelix
Hem arızalı olması imkansız diyorsunuz, hem avrupalı kullanıcıların şikayetlerinden bahsediyorsunuz, burda bir tezat yok mu sizce?
Arızalı derken bir uyumsuzluk olabilir, cihazı bilmediğimiz için gerisini bilemiyorum.
Fotolardan sonra şunu belirteyim, cihazınızın güç problemi yok, bilgisayrınızda kullandığınız kablo ile direk fişe takınız ..

malesef denendi fakat olmadı bahsettiğiniz tezatta sizce haklı değilmiyim? zaten bu kart çok yeni çıktı ve eminim dünyada toplasanız 100 kişiden fazla kullanan yoktur Amerika dışında bir ülkeden olup amerikadan getirten kişilerde yaşanan bir sorun.. aynı bende olduğu gibi .. zaten kendi sitesindeki forumlarda kartla ilgili açılmış konuların toplamı 5 sayfa : ) yani çok yeni bi ürün

kardeş benim de başıma geldi böle bişey ben de direk fişe taktım ve yaklaşık 5 dakika sürdü sonra gümmmmmm :). senin devrende birşeyler yanmış olabilir. kesinlikle devrene baktır

bence cihaz 60Hz göre tasarlanmış gerilim kısmında sorun yok. 60z kaynak nekadar tutar?
cihazın içini görme şansın varmı? smps yi değiştirebilirsin ..

Merhaba arkadaşlar
yurtdışından tam 700 dolara profesyonel kayıt için firewire ses kartı getirttim bu ses kartının tr fiyatı 2500 tl ... Aldığım kişi bunu Turkiyede 220V-110V Konvertörle çalıştırabileceğimi söyledi ben de konvertör aldım hatta aldığım yerde ses kartının özelliklerine bakarak verdiler..
fakat karta elektrik gidiyor ışıkları vs. yanıyor ama bir türlü sanki yeterli güç yokmuş gibi çalışmıyor...

daha sonra yabancı forumları araştırdım ,ses kartı firmasının kendi forumlarına girdim meğerse bu ses kartını abd den alan avrupa ve asya da ne kadar kullanıcı varsa (foruma yazan toplam 4 kişiydi) bir türlü çalıştıramamış ve firma bu konuda şikayetci olan kişilere aldığınız yere geri gonderin henüz ülkenizde kullanabilmek için bir dönüştürücü yoktur diye yazmış..

şimdi sizlere sorum bu kart bir şekilde çalıştırılır gibi geliyor.. bunu nasıl yapabilirim?
ürünün arkasındaki güç değerleri (pek anlamam ama ne varsa yazıyorum)

100-200VAC 20w (cihazın üzerindeki girişin sol tarafında yazıyor)
USE ONLY WITH A 250V FUSE (GİRİŞİN TAM ALTINDA YAZIYOR ingilizce ANLAMI : 250V SİGORTA İLE KULLANIN )

ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIMCI OLUN HAYAT MEMAT MESELESİ TİCARİ AMAÇI STÜDYODA KULLANICAĞIM BİR ŞEKİLDE YAPTIRMAM GEREKİYOR..
MALİYETİ NE OLURSA OLSUN bilgi VERMEKTEN KAÇINMAZSANIZ SEVİNİRİM..

bu arada konvertörü aldığım yer daha önce buna konvertör gerek yok bunu turkiye fişine değiştirip rahatlıkla kullanabilirsiniz dedi.. onu da denemiştim olmayınca konvertör almıştım .

kardeş son satırda direk türkiye fişine bağladığın yazmıyo mu? yoksa ben mi yanlış anladım.

bence cihaz 60Hz göre tasarlanmış gerilim kısmında sorun yok. 60z kaynak nekadar tutar?
cihazın içini görme şansın varmı? smps yi değiştirebilirsin ..

Merhaba ben elektronikci değilim sadece muzik ve kayıt teknolojileri ile ilgileniyorum. benim anladığımda 60hz göre tasarlanmış .. katılıyorum..
cihazın içini bir sorun olmadan gösterebilirmiyim bilmiyorum , Sizin gibi bu tarz işlerle uğraşmadığım için smps nedir onu da bilmiyorum :) :)

şimdi yapmam gereken nedir ? soylerseniz ben de onu yapıcam

ilgilenen herkese çok teşekkür ediyorum, inş. sorun çözülür

Forum istatistikleri

Konular
128,433
Kullanıcılar
450,357
Son üye
jihad_horan

Yeni konular

Geri