Altus dijital bulaşık makinesi

cenkce

Üye
Arkadaşlar merhaba Bulaşık makinem yaklaşık 1 ay önce hırıltılı çalışıp yıkamamaya başladı.Tahliye motorunu söküp içnde fıstık kabuğu gördüm temizledim.şuan yine aynı. Servis yıkama motorunun değişmesi gerektiğini söyledi.Ama ben tahliye motorunda ki enerjiyi 120 v olarak görüyorum.Yadım ederseniz sevinirim.
Bulaşığı makineye koyduğumda içerisi buhar oluyo ama tabakların üzerindekiler aynen duruyor ve alt kısımda su toplanıyor.

Son düzenleme:
yıkama motoru çalışıyormu pervaneler dönüyor mu kontrol ediniz

Kusura bakmayın dönemedim.benim sorum şu ilk defa bir bulaşık makinesi söktümde
yıkama motoruna kart 220 v gönderdiğinde sirkülasyon motoruna da enerji gönderiyormu
yoksa biri diğerinden sonramı başlıyor.Benim anlamadığım yıkama motorunu enerjilendirdiğimde sirkülsyn
motorunda (220V) neden 110 V görüyorum.

Merhaba. Bu ölçüm yaptığınız avometre True-RMS tipinde bir avometre mi ve bu ölçümü yaptığınız avometreyle ac volt ölçüm kademesindeyken 220 volt ac.'lık prizlerde prob uçlarıyla direk okuma yaptığınızda 220-230 volt ac' yi net olarak okuyabildiniz mi? O prizlerde de 110 volt ac' yi okuyorsanız eğer avometrenizle ilgili bir sıkıntı olabilir. Kolay gelsin.

Kusura bakmayın dönemedim.benim sorum şu ilk defa bir bulaşık makinesi söktümde
yıkama motoruna kart 220 v gönderdiğinde sirkülasyon motoruna da enerji gönderiyormu
yoksa biri diğerinden sonramı başlıyor.Benim anlamadığım yıkama motorunu enerjilendirdiğimde sirkülsyn
motorunda (220V) neden 110 V görüyorum.

kardeş yıkama motoru yada sirkülasyon motoru ikiside aynı parçadır..

madem sökmüşsün yıkama motoruna haricen 220 ver vak çalışıyor mu?

çalışmıyor ve dınlıyorsa 5 mikrofaratlık kapasitörü değiş derim eğer motor sıkışmamışsa..

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri