Alternatif akımı doğru akıma nasıl çevirebilirim?

MAMY08

Üye
arkadaslar benim pek bilgim yok ama elektrik motorunda dogru akım gerekliymiş ama bi şekilde alternatif akım baglamalıyım nasıl yapabilirim bir bilgisi olan varsa yardım etmenizi rica ediyorum ...tesekkürler..:)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
doğrultucu devre (rectifier) kullanmalısın. internette oldukça çok döküman bulabilirsin.

arkadaşım köprü diyot da işini görebilir DC motor sürücüsü de kullanmak zorunda olabilirsin. ne motoru bu teyp motorumu başka bir şey mi?

kullanacağın motor kaç voltta çalışacak ona göre trafo bulup çıkışını köprü diyot ve kondsansatör yardımıyla doğrultmalısın

motor sarjlı tornavida motoru zamanında iyi para bayıldım akusu bitti bnde direk kablolu yapayım dedim 4.8 v motor ..kücük bişe yni buna basıt bişe nasıl yapabiliriz..:confused:

Arkadaslar ben diyt kullandm calısır gıbı oldu ama randman alamadm ...........acayp bse canımı sktı :(

piyasada 5 voltluk adaptörler vardır onlar işini rahatlıkla görür

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri