Aktif Reaktif Kapasitif Sayaçlar Hakkında Yardım İstiyorum

darkprenss

Üye
arkadaşlar başlıktada göründüğü gibi Aktif Reaktif Kapasitif Sayaçlar Hakkında Yardım İstiyorum ama sadece 3 sayacında bağlantı şemaları lazım bana yardımcı olanlara şimdiden teşşekkür ederim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Sn.darkprenss sitede hazır şema varmı diye baktım.Bulamadım.Pc.de sema çizemiyorum.Prensip itibarı ile akım bobinleri birbirine seri,gerilim bobinleri paralel bağlanacak.Kapasitif reaktif sayacın akım bobinlerine tersten gireceksin. Özü bu.Eğer çok acil gerekiyorsa ÖM la fax no.nu bildirirsen yarın sabahtan fax çekebilirim.selamlar

Zeum abimizin dediği gibi kapasitif reaktif sayaç ta da reaktif sayaç kullanılıyor. Akım bobinlerini düz girerseniz endüktif reaktif ters girerseniz kapasitif reaktif yazar.
Dikkat: Eskiden bir ara kapasitif reaktif olarak satılan sayaçlar vardı bunların üzerinde "kapasitif" ibaresi özellikle yazıyordu. Bu sayaçlarda akım girişleri sayaç içinde terslenmişti. Eğer uğraştığınız bu tip sayaç ise polariteler ters olmayacak. Uğraştığınızın üzerinde sadece reaktif yazıyorsa kapasitif için polariteler ters olacak. Söyleneler mekanik sayaçlar içindir....

değişik sayaç bağlantılarını bu dosyada bırarada bulabilirsiniz

Ekli dosyalar

• sayacbaglanti.zip
    32.9 KB · Görüntüleme: 272
Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar.Ben yeniyim.trifaz elektrik kullanımında tasarruf etmek istiyorum. sadece aydınlatma,yapılıyor.fazlara eşit dağılım yapılırsa mı; yoksa tek fazda mı sayaç daha az sarfiyat gösterir.sizce ekonamik minumum bir sarfiyat için ne yapmalıyım.sayacımız trifaz elektronik sayaç tipinden.aydınlatmanız için teşekkürler.

trifazaze veya monafaze dijital sayaçlarda fazla bişi farketmez-valla cep tel sarjını bile yazıyor.iyi günler

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri