Akım trafosu oranları hakkında

Entes-delikli-akim-trafosu-ENT-30-11996.png

Resimdeki model trafo aldım. 16mm nyaf kablo kullanıyorum. kabloyu ortadan geçirip bırakmam yeterli mi yoksa bara mı takmalıyım?
Baraya gerek yok her faz için bir tane akım tarfosu olacak R fazının akım tarfosunun K-L uçlarını bağladınız cihaza.S fazının akım trafolarını L3 akım tarfo girişine girdiyseniz fazı da S fazından alıp L3 gireceksiniz

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Cevap icin tesekkurler. Sekonder kisminda sikintim yok. Sadece primer bolumden emin olmak istedim. Kabloyu ortadan gecirecem hercai duracak oyle dogru mu?

Entes-delikli-akim-trafosu-ENT-30-11996.png

Resimdeki model trafo aldım. 16mm nyaf kablo kullanıyorum. kabloyu ortadan geçirip bırakmam yeterli mi yoksa bara mı takmalıyım?
Endorfin35 merhabalar,

Baraya gerek yok kabloyu geçirseniz de olur ancak yanılmıyorsam 100 A lik bir sistem tasarlamıştınız 16 lık kablo ince değil mi?

Kolay Gelsin

Endorfin35 merhabalar,

Baraya gerek yok kabloyu geçirseniz de olur ancak yanılmıyorsam 100 A lik bir sistem tasarlamıştınız 16 lık kablo ince değil mi?

Kolay Gelsin
100 Amper kullanımı şu an yok sadece bazı parçaları değiştirken ileriye yatırım gibi optimal bir değer benim için. Yoksa tabiki ince ama şu aşamada yeterli. Zaten multi metre takmamım sebeplerinden biride 40-50 amper aşılırsa alarm verdirmek...

Sorun yok,geçirilebilir.Hatta,1 tur attırırsa-
nız 50/5 olarak daha sağlıklı bir ölçü alır-
sınız.Ancak,okuduğunuz değeride 2 ye
bölmeniz gerekir.
trf.jpg
trf.jpg

Hocam bir tur attırmaktan kastınız resimdeki gibi anladım doğru mu?

Daha sağlıklı ölçüm derken şöyle anlıyorum; örneğin ölçüm yapan cihazın analog örneklemesi 10bit olsa 1024 kademe değer okur. oda 100A/1024 =0,097 yani 97 mili amperden küçük değer değişimlerini algılayamaz. primer 50Amper olsaydı ölçüm hassasiyeti yaklaşık 50 mili amper olacaktı. Tabi multimetre 10bit mi bilmiyorum ama daha aşağı değildir tahminimce...

Forum istatistikleri

Konular
129,356
Kullanıcılar
451,835
Son üye
artvinbogasi08

Yeni konular

Geri