akım trafosu olmadan

ice_man374

Üye
reaktif güç rölesi akım trafosu olmadan çalışır mı?

sisteme akım trafosu bağlı olmamasına rağmen röle çalışıyoo...c/k oranını değiştiğimde röle bunu algılıyor hemde akım trafosu olmadan bu mümkün mü?_?*

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sisteminden 2500A akım çekiliyor varsayalım. Bu ampere dayanıklı bir röle varsa bana da söyle :)
Kompanzasyonun ve rölenin mantığını bilmen gerekli...

Sisteminden 2500A akım çekiliyor varsayalım. Bu ampere dayanıklı bir röle varsa bana da söyle :)
Kompanzasyonun ve rölenin mantığını bilmen gerekli...

ya 150/5 akım trafosu bağlı aslında ama ucları boşta bana da mantıksız geldi ama rölede bir sorun yok baktım başka bir yere bağlımı diye sayacın akım trafosunada bağlı değil valla anlamadm bende :))

Röle calısıyor görunuyordur, ama saglıklı değil, normal reaktif ve capasitifi değil, rastygele değerler okur veya gösterırı, bu çalısma değil, çalışmama'dır bence....

volkanpasha gayet net acıklamıs bende eklemek istedim akım trafosunun uclarını birleştır topraga bağla en kısa zamanda patlamasına sahıt olmanı ıstemem akım trafosunun ucları acık kalmamalı

Üstatlar Kompanzasyon yetersiz olduğunda ekleme yapılırmı ? nasıl hesap edilerek neleri değiştirebiliriz.

Üstatlar Kompanzasyon yetersiz olduğunda ekleme yapılırmı ? nasıl hesap edilerek neleri değiştirebiliriz

Arkadaşım öncelikle sisteme yaptığın değişikliği karşılayacak kadar kondanstör grubu eklersin

volkanpasha gayet net acıklamıs bende eklemek istedim akım trafosunun uclarını birleştır topraga bağla en kısa zamanda patlamasına sahıt olmanı ıstemem akım trafosunun ucları acık kalmamalı

uclar birbirine bağlı zaten ...boşta derken o anlamda demedm yani röleye yada başka bi yere bağlı değil anlamında söledm....kullanılan röle entes 7 kademeli röle ve şimdiye dek çok dengeli alıyo grupları sisteme...endüktif oran %24 lerde sürekli...kompanzasyon sorunu var ama akım trafosundan kaynaklı gibi gelmedi bana...benim şaşırdığım olay nasıl olrda akım trafosuz röle patlamaz yada arıza yapmaz ve gayet dengeli bir şekilde alıyo grupları...

uclar birbirine bağlı zaten ...boşta derken o anlamda demedm yani röleye yada başka bi yere bağlı değil anlamında söledm....kullanılan röle entes 7 kademeli röle ve şimdiye dek çok dengeli alıyo grupları sisteme...endüktif oran %24 lerde sürekli...kompanzasyon sorunu var ama akım trafosundan kaynaklı gibi gelmedi bana...benim şaşırdığım olay nasıl olrda akım trafosuz röle patlamaz yada arıza yapmaz ve gayet dengeli bir şekilde alıyo grupları...

Bir ihtimal sabit kondansatör grubun reaktif akımı karşılamaya yeterli büyüklükte olduğu için şimdiye kadar sorun yaşamamış olabilirsin.
------------------

Bir ihtimal sabit kondansatör grubun reaktif akımı karşılamaya yeterli büyüklükte olduğu için şimdiye kadar sorun yaşamamış olabilirsin.

Sisteme grupları düzgün alıyor derken aldığını gözlemledin mi yoksa nihayi değerlere bakarak mı söylüyorsun bunu?

Son düzenleme:
ya cevap veren herkesten özür dlyrm:))

akım trafosu varmış....pano çok karışık olduğundan görememişm....ama yorumlarınız boşa gitmedi en azından ısrarla akım trafosunu aramamı sağladınız ve nihayet buldm :))

Forum istatistikleri

Konular
128,299
Kullanıcılar
450,131
Son üye
mrtblkl

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri