Akülü araba akü amper arttırma.

Gerilimle oynayamazsın sistem 12v akü 12v olacak. Ah arttıkça kullanım süresi artar. Harici akü şarj cihazı ile aracın kaldırabileceği ağırlıkta akü ilave edebilirsin.

Gerilimle oynayamazsın sistem 12v akü 12v olacak. Ah arttıkça kullanım süresi artar. Harici akü şarj cihazı ile aracın kaldırabileceği ağırlıkta akü ilave edebilirsin.
12 v akü alacaktım ama 12v 20 Ah alırsam Ah arttığı için aracın gücüde artar mı diye merak etmiştim.
Bazen 2 çocuk biniyorlar araç sürünüyor gidemiyor

12 v akü alacaktım ama 12v 20 Ah alırsam Ah arttığı için aracın gücüde artar mı diye merak etmiştim.
Bazen 2 çocuk biniyorlar araç sürünüyor gidemiyor
güzel insan, bak adı üzerinde "akülü oyuncak araba" oyuncak arabalar bir kişi (çocuk) için tasarlanmıştır. iki çocuk için değil. ve üzerindeki motor sürat ve tork için değildir. büyük akü koyarsanız (şarj ve yer sorununu pas geçiyorum) yukarıda arkadaşlarımız belirtmiş sadece kullanma süresi uzar. değişik devrelerle güç arttımı mümkün fakat overload olayı bir süre sonra motora zarar gelmese bile mekanik kısım zarar görecektir çünkü plastik. ya böyle kuralına uygun kullanacaksınız ya da bir tane modifiye taze bir araç yapacaksınız. elinizdekinin adı "hıdır"

Merhaba

Ben sürüş süresinden çok aracın gücünü arttırmak istiyorum. Hafif ramlarda araç gitmiyor. 2 kardeş bindiklerinde oraç çok yavaş gidiyor.
12v 24 Ah bir akü alsam çekiş gücü artarmı? Arttırmak için ne yapmalıyım?
alacağım akü: https://www.hepsiburada.com/yigit-a...iklet-akusu-uretim-yili-2023-p-HBCV00002GBMRH
arabanızın gücünü akü değil elektrik motoru belirler gücünü artırmak istiyorsanız önce motoru daha sonra da bu motora enerji sağlayacak akü veya aküleri değiştirmeniz gerekir.

güzel insan, bak adı üzerinde "akülü oyuncak araba" oyuncak arabalar bir kişi (çocuk) için tasarlanmıştır. iki çocuk için değil. ve üzerindeki motor sürat ve tork için değildir. büyük akü koyarsanız (şarj ve yer sorununu pas geçiyorum) yukarıda arkadaşlarımız belirtmiş sadece kullanma süresi uzar. değişik devrelerle güç arttımı mümkün fakat overload olayı bir süre sonra motora zarar gelmese bile mekanik kısım zarar görecektir çünkü plastik. ya böyle kuralına uygun kullanacaksınız ya da bir tane modifiye taze bir araç yapacaksınız. elinizdekinin adı "hıdır"

Evet "akülü oyuncak araba"
Kullanım kitapçığında 35 kiloya kadar taşıyabilir diyor. Ayrıca araçta 2 koltuk var. 2 çocuğum toplam 30 kg yapıyor.
Yani kullanımına ters bir şey yapmıyorum. Sadece gücü düştüğü için ileride tekrar buna benzer bir şey yaşamamak için kalıcı çözüm arıyorum. Googlede ararken bu başlık çıktı onun için üyelik açarak detaylıca bilgi almaya çalıştım

Evet "akülü oyuncak araba"
Kullanım kitapçığında 35 kiloya kadar taşıyabilir diyor. Ayrıca araçta 2 koltuk var. 2 çocuğum toplam 30 kg yapıyor.
Yani kullanımına ters bir şey yapmıyorum. Sadece gücü düştüğü için ileride tekrar buna benzer bir şey yaşamamak için kalıcı çözüm arıyorum. Googlede ararken bu başlık çıktı onun için üyelik açarak detaylıca bilgi almaya çalıştım
evet güzel insan, sizi incitmek istemedim. ama elinizdekinin adı "hıdır" bunu unutmayın. bakınız ne güzel yazmışsınız "Kullanım kitapçığında 35 kiloya kadar taşıyabilir" diyor taşır demiyor. burada işin öteki yüzüne de bakmak gerekiyor. amaçları ne? amaç çocuklara trafik kurallarını öğretmek (yetişkinler gözetiminde) ve araç kullanma zevkini aşılayıp ileride daha hızlı araçlar aldırmak. kötü değil. kapital sistemde gayet normal. ama bir de bazı standartlar var. güvenlik gibi. şimdi bunları sıralamak zaman kaybı.
https://www.amazon.com.tr/L-faster-...keywords=24v+motor&qid=1689076814&sr=8-8&th=1
böyle bir kit ile yapacağınız modifikasyon bütün sorunlarınızı çözer. hızlı arama yaptım onlarca seçenek mevcut. yani elinizdeki redüktörlü ve yanılmıyorsam 6 volt olan bir motorla hız ve güç sorununu asla çözemezsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri