AG VE YG kablolarının birlikte döşenmesi......

Akbulut00

Üye
Arkadalar merhaba,
Bir konu hakkında bilgilerinize ihtiyacım var. İletim ve dağıtım kablolarının kanal içerisinde, galerilerde ve tünellerde OG YG kabloları bir aradayken neden YG üst AG alta gelecek şekilde döşenmelidir. Okuduğum kadarıyla dizilim şartı bu şekilde.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Toprak kanalda YG alt, AG üst tarafta olacak şekilde yerleşir, sanırım müdahale kolaylığı açısından.Gerilim seviyesi yüksek olan kanalın dibine konur..(yüzeye mesafesi fazla olmalı diğer taraftan..)
Diğer tip kanallarda böyle bir şart olduğunu bilmiyorum, müdahale kolaylığı dışında..

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Bende sizin ifade etttiğiniz gibi biliyorum ama bu madde kafamı karıştırdı .

d-) Galeri ve tünellerde YG(OG) kabloları üste , AG kabloları alta gelecek şekilde döşenecektir.
Kablo montaj usul ve esasları Eylül - 2008

çok önemli değil aslında , sadece acaba teknik bir sebebi olup olmadığını öğrenmek istemiştim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri