ac motor

ufon95

Üye
arkadaşlar benim bir tane ac motorum var sadece motor ve kablosu ne ettim naptıysam çalıştıramadım ama bunu dc motorlardaki gibi yapmaya çalışarak denedim motorun üstünde bir çip yanında giriş kısmı buraya 5 tane kablo giriyor ama yan tarafta çipin üztünde 6 lehimli yer var nasıl yapabilirim eğer kafanızı karıştırdıysam bunları boşwerip bir ac motoru dc motor gibi yani direk güç kaynağına bağlayaıp nasıl çalıştıracağımı söylermisiniz ???

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bahsettiğin ac yada dc sürücü olabilir motor ile aynı gövde de ise servo yada step motorda olabilir bilgileri genişletirsen hatta resim koyarsan daha iyi olur

bahsettiğin ac yada dc sürücü olabilir motor ile aynı gövde de ise servo yada step motorda olabilir bilgileri genişletirsen hatta resim koyarsan daha iyi olur

bu resimler arka ön bahsettiğim devre kısmı ve üzerindeki kodları içeriyor şimdiden sağolun

Ekli dosyalar

• Resim 001.jpg
    Resim 001.jpg
    3.9 KB · Görüntüleme: 40
  • Resim 002.jpg
    Resim 002.jpg
    3.6 KB · Görüntüleme: 25
  • Resim 003.jpg
    Resim 003.jpg
    3.7 KB · Görüntüleme: 33
  • Resim 004.jpg
    Resim 004.jpg
    3.8 KB · Görüntüleme: 39
Dostum bu step motora benziyor ama ac olduğuna eminmiyiz.Kodları tam belli olmuyor.İnternetten arama yapsana kodu girip.

Dostum bu step motora benziyor ama ac olduğuna eminmiyiz.Kodları tam belli olmuyor.İnternetten arama yapsana kodu girip.

şöyle diyeyim projem için printerdan çıkardım ve bana göre ac motor bu
kodlarını yazarım isterseniz :55SPM25D7ZA1
(kaRE İÇİNDE M VAR) M C2164-60045

7. 5DEG 13OHM MAS
12MAR00NCAD
OHM YAZDIĞIM YER İŞARETTİ

Son düzenleme:
resimdeki motor kesinlikle step motor 7,5derecelik 13ohm sargı dirençli genellikle hp yazcılarda kullanılıyor.

özel bir sürme tekniği yoksa normal bir step motor sürme tekniği kullanarak sürersin

uçların 1 tanesi besleme girişi diğer 4 tanesi ise sargı sinyal ucu olabilir

Son düzenleme:
resimdeki motor kesinlikle step motor 7,5derecelik 13ohm sargı dirençli genellikle hp yazcılarda kullanılıyor.

özel bir sürme tekniği yoksa normal bir step motor sürme tekniği kullanarak sürersin

uçların 1 tanesi besleme girişi diğer 4 tanesi ise sargı sinyal ucu olabilir

dediğin özelliklerin hepsi var hp yazıcıdan söktüm peki bunu nasıl çalıştırırım
ve ben bu siteye bayıldım aynı gün soruma yanıt geliyor başka bi sitede 1 ayda gelmedi..

Son düzenleme:
bide bn biraz araştırdım bir devre gerekiyomuş bn bu motoru normal dc motor gibi süremez miyim ???

Son düzenleme:
sağolasın son bi soru bunu evde kendim hazırlayabilir miyim yoksa hazır mı almam gerekir ona göre yeni bir motor almayı düşüncemde bu arada + puanınıda verdim

Forum istatistikleri

Konular
128,213
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri