ABB Sürücü-Kontrol Cihazı ve PT100 Bağlantısı

ibrahim_g

Üye
Merhaba arkadaşlar, 2 adet ABB ACS550 sürücü, bir adet EMKO ESM-9450 ve bir adet PT100 mevcut. PT100'ü ESM-9450'ye bağlıyorum, ESM'den elde ettiğim 4-20 mA çıkış ile 2 adet motor sürücüye fan kontrolü yaptıracağım.
1) ESM'den çıkan 4-20 mA çıkışı sürücülerin AI1 girişlerine seri bağlayarak tek bir çıkışla 2 sürücüyü de kontrol etmek istiyorum. Seri bağlantının sorun çıkarmayacağını düşünüyorum. Bu konuda tavsiyeniz var mıdır?
2) PT100 üstünde -200 500 yazıyor. Bu durumda Kontrol cihazımın alt ve üst sınırlarını -200 ve 500 olarak mı ayarlamam gerekiyor. EMKO kullananlar bilecektir LoL ve UPL -200 ve 500 olarak mı girilmelidir. Teşekkür ederim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
merhaba , acs550 sürücülerinde dahili PID modu bulunmaktadır. Harici bir cihaz kullanmanıza gerek yok. Ayrıca 2 motoru tek sürücü üzerinden sıralı sistem ile sürerek sıcaklık kontrolünüzü yapabilirsiniz.

merhaba , acs550 sürücülerinde dahili PID modu bulunmaktadır. Harici bir cihaz kullanmanıza gerek yok. Ayrıca 2 motoru tek sürücü üzerinden sıralı sistem ile sürerek sıcaklık kontrolünüzü yapabilirsiniz.
peki bu sistemi nasıl yapabiliriz tek sürücü 3 motoru pıd olarak ve eş yaşlanma olması isteniyor nasıl yapabilirim bunu

Merhaba Samet bey,

Öncelikle sürücünüzün pompa kontrol sürücüsü olması gereklidir. Bunlar dışında sadece pıd kontrolü yapabilirsiniz fakat çoklu motor kontrolü yapamazsınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri