ABB Robot Arızası

elektrık kesıntısınde kalıbrasyon gıdıyorsa robot uzerındekı smb kartının uzerındekı pıllerı degıstır sorun cozulur....

pillerin ortalama ömrü 1 yıldır tabi bu ne kadar elektriği kesdiğine bağlı olarak değişir.burdaki sorunun lityum pillerden kaynaklandığı kesin ama benim herkese önerebileceğim şey mümkün olduğunca robotu enerjisiz bırakmamak.bu problem küçük ama bazen sistem bile çökebiliyor.bunların hepsini gördük ve cokda iç acıcı değil :))

Merhaba, bir problem de ben söyleyim;
İşletmede ABB IRB1600 (IRC5) robot var,şalter kapatılıp açıldığında 38200 nolu arızayı verdi,ayrıca eksen kalibrasyonlarını kaybetmiş.Arızanın yönlendirdiği şekilde SMB pillerini değiştirdim,ancak şalter kapatılıp açınca yine aynı arızayı veriyor,yani değişen birşey olmadı,pil voltajını ölçüyorum 10.8 volt okuyorum.Başka ne yapabilirim?Yardımcı olursanız sevinirim..

Merhaba, bir problem de ben söyleyim;
İşletmede ABB IRB1600 (IRC5) robot var,şalter kapatılıp açıldığında 38200 nolu arızayı verdi,ayrıca eksen kalibrasyonlarını kaybetmiş.Arızanın yönlendirdiği şekilde SMB pillerini değiştirdim,ancak şalter kapatılıp açınca yine aynı arızayı veriyor,yani değişen birşey olmadı,pil voltajını ölçüyorum 10.8 volt okuyorum.Başka ne yapabilirim?Yardımcı olursanız sevinirim..

pil değişdikden sonra robotun 4-5 gün açık kalması gerekiyo yoksa yeterince şarj olmaz

pil değiştikten sonra bir aydır robot şalteri açık,ama yine şalter kapatınca aynı arızayı veriyor,pil üzerindeki diyotların bir etkisi olabilir mi?

pil değiştikten sonra bir aydır robot şalteri açık,ama yine şalter kapatınca aynı arızayı veriyor,pil üzerindeki diyotların bir etkisi olabilir mi?

SMB kablosunu arızalı olabilir pinleri geri kaçmıştır yada yamulmş olabilir kabloyu kontrol edbilirisiniz 10,8 volt normal pil normal gözüküyo

merhaba,
flexpendant ta cold star gorunuyor bır turlu sorunun cozemedım.Bana yardım edebılırmısınız?
Compactcard led ısıgı sureklı yesılde turuncu ısık yanmıyor.compactcard baska robotlarda denedık flexpendanta aynı sekılde sureklı olarak cold start yaptıgını gosterıyor.
nasıl bu sorunu cozebılıırm???

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri