ABB Endüstriyel Robot Konusunda Bilgi Paylaşımı

Merhaba Arkadaşlar,
İşletmemizde ABB IRB2400 S4C robotlar var, güncel backuplarını alırken bir tanesinde sorun yaşadım,disket sürücüden alırken hata veriyor, ethernet yoluyla denedim bir türlü backup alamadım.Nasıl backup alacağım konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba arkadaşlar.
Abb IRB 2400/16 robot ile ilgili bir sıkıntı yaşıyorum. Robotun disketlerden programını kurdum. Gerekli ayarlarını yaptım fakat motor-on yapamıyorum. Hareket vermeye çalıştığımda ekranda ''Emergency stop state active. emergency stop reset is required . First release the emergency stop button and then press the panel button '' gibi bir hata veriyor. Bu hatanın öncesinde de ''nfsts.c 272 NFS type could not found'' şeklinde bir hata daha mevcut. Hepsinin birbiri ile bağlantılı olduğunu düşünüyorum. Ne kadar arama yaptıysam bir türlü bu sorunu aşamadım. Acil stopların ikiside basılı değil. Hatanın ne olduğunu çözemedim. Acil olarak yardımlarınızı bekliyorum.
Saygılarımla

robotun içindeki güvenlik kartı var orda güvenlikle ilgili rüm bağlantıların yapıldığı -x1,-x2,-x3,-x4 (s4 lerde böyleydi hatırladığım kadarıyla) soketleri olması lazım o kartın elektrik şemasını bulup gerekli acil stop bağlantılarını tam yada eksik olduğunu kontrol edebilirsin yada mevcut bağlantıları ölçü aletiyle kontrol ederek çalışıp çalışmadığına bakabilirsin güvenlik kartının üstünde de acil stop süperior stop auto stop ledlerini var ordan da kanalların gelip gelmediğine bakabilirsin

Merhaba Arkadaşlar,
İşletmemizde ABB IRB2400 S4C robotlar var, güncel backuplarını alırken bir tanesinde sorun yaşadım,disket sürücüden alırken hata veriyor, ethernet yoluyla denedim bir türlü backup alamadım.Nasıl backup alacağım konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

ethernet ile denerken nasıl yaptın neler denedin peki ?

bende yeni staj başladım abb robotlarını programlama yapıyolar bende yeni yeni ögreniyorum bana tavsiye edebileceginiz bir döküman yada kitap felan var mıdır yanıtlarınıı bekliyorum şimdiden tşkle3r . .

ABB ve Kuka robotları hakkında dökümanları olan gönderebilirmi? şimdiden teşekkürler.

merhaba,
flexpendant ta cold star gorunuyor bır turlu sorunun cozemedım.Bana yardım edebılırmısınız?
Compactcard led ısıgı sureklı yesılde turuncu ısık yanmıyor.compactcard baska robotlarda denedık flexpendanta aynı sekılde sureklı olarak cold start yaptıgını gosterıyor.
nasıl bu sorunu cozebılıırm???

Merhaba Mekatronik Öğrtm Mezunuyum Robotik üzerine yoğunlaşmak istiyorum Staj yaptığım yerde kuka robot kullanıyorlardı Ancak sadece robota ve programlama arayüzünü görme fırsatım oldu.Şimdi döküman istiyorum ama armut piş ağzıma düş algılanmasın program dosya ismi de olabilir istediğim işe başlarken bu konuda kendini ispatlamış kişilerin rehber olması.Önce biraz ön ilgi (kendim simulasyon gibi yazılım kısmı gibi işlemler üzerine biraz deneme yapıp sonra eğitimini alabileceğim bir kuruma başvurmak istiyorum).Yardım ederseniz sevinirim.

Belirtmek isterim döküman paylaşımında bu kadar rahat ve istekli olunması beni duygulandırdı :D

merhaba,
flexpendant ta cold star gorunuyor bır turlu sorunun cozemedım.Bana yardım edebılırmısınız?
Compactcard led ısıgı sureklı yesılde turuncu ısık yanmıyor.compactcard baska robotlarda denedık flexpendanta aynı sekılde sureklı olarak cold start yaptıgını gosterıyor.
nasıl bu sorunu cozebılıırm???

Warm start yapabilmek için kurulum yapmayı denedinmi ? Robot marka ve modelini yazarsan yardımcı olabilirim.

ırb 6400 robotlar hakkında bilgisi olan varmı arkadaşlar yardımcı olurmusunuz

Forum istatistikleri

Konular
128,272
Kullanıcılar
450,098
Son üye
akaremir31

Çevrimiçi üyeler

Geri