ABB kaynak robotları hakkında bilgi istiyorum

lessontty

Üye
Merhaba arkadasar.

makina muhendisiyim.Patronumuz abb kaynak robotu aldı.1 haftada ogrenmeye calıstık.ama genede eksik kaldı cogu seyi...

1-Kendimi nasıl geliştirebilirim.Elinizde hic dokuman varmı.. Kaynak konusunda ve abb robotları hakkında gelişmek istiyorum...

2-Fronius marka kaynak makinası var robotun... bununda parametrelerini ogrenmem lazım en iyi kaynak yapabilmek icin... kaynak akım ayarı,vs vs..bir suru parametre vardı...

3- kaynak hakkında bilgiye de ihtiyacım var.... cekerek kaynak,iterek kaynak vs vs ..

4- abb robot studio iyimidir... burada fiksturleri cizip,robotun programını yapıp, simulasyonu gorme imkanımız varmıdır... buna benzer baska program biliyormusunuz...

cok soru sordum..kusura bakmayın..ama robot işini sevdim..bu konuda gelişmek istiyorum...sizce ne yapayım...

Merhabalar 7-8 ay öncesine kadar bende sizin gibi abb robotu kullanıyordum ve sıfırdan başladım herşeye istediğiniz şeyleri sorabilirsiniz elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

Merhabalar 7-8 ay öncesine kadar bende sizin gibi abb robotu kullanıyordum ve sıfırdan başladım herşeye istediğiniz şeyleri sorabilirsiniz elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.
1.6mm kaynak teli kullanıyoruz.
genellikle 10 mm malzeme kaynağı yapıyoruz bunun için gerekli ayarlamalar nedir? yaptığımız denediğimiz kaynak parametreleri ile tam istediğimiz şekilde sonuçlar alamıyoruz.

Ekli dosyalar

• 1689570306867.png
    1689570306867.png
    151 KB · Görüntüleme: 22
mail adresime telefon numaranızı atında whats app üzerinden anlatayım size sistem de tam olarak neler var tam bilmiyorum çünkü
xxx@xxx mail adresim bu

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri