ABB Endüstriyel Robot Konusunda Bilgi Paylaşımı

Eline saglik güzel bilgiler vermissin.
Avusturya -Vorarlbergden selamlar
Schöne Grüße aus Vorarlberg.

Ich hätte gerne noch mehr detalierte Informationen über ABB Roboter programmierung.
Danke
Aus Bodenseegebiet Bregenz

Eline saglik Fluke
Avusturyadan

ABB Robotlara sifirdan egitime baslimak istiyorum.
Egitim dökümanlari ve Bilgi ,tteknik destegi rica ediyorum.
Saygi ve hürmetlerimle

Merhaba arkadaşlar.
Abb IRB 2400/16 robot ile ilgili bir sıkıntı yaşıyorum. Robotun disketlerden programını kurdum. Gerekli ayarlarını yaptım fakat motor-on yapamıyorum. Hareket vermeye çalıştığımda ekranda ''Emergency stop state active. emergency stop reset is required . First release the emergency stop button and then press the panel button '' gibi bir hata veriyor. Bu hatanın öncesinde de ''nfsts.c 272 NFS type could not found'' şeklinde bir hata daha mevcut. Hepsinin birbiri ile bağlantılı olduğunu düşünüyorum. Ne kadar arama yaptıysam bir türlü bu sorunu aşamadım. Acil stopların ikiside basılı değil. Hatanın ne olduğunu çözemedim. Acil olarak yardımlarınızı bekliyorum.
Saygılarımla

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar.
Abb IRB 2400/16 robot ile ilgili bir sıkıntı yaşıyorum. Robotun disketlerden programını kurdum. Gerekli ayarlarını yaptım fakat motor-on yapamıyorum. Hareket vermeye çalıştığımda ekranda ''Emergency stop state active. emergency stop reset is required . First release the emergency stop button and then press the panel button '' gibi bir hata veriyor. Bu hatanın öncesinde de ''nfsts.c 272 NFS type could not found'' şeklinde bir hata daha mevcut. Hepsinin birbiri ile bağlantılı olduğunu düşünüyorum. Ne kadar arama yaptıysam bir türlü bu sorunu aşamadım. Acil stopların ikiside basılı değil. Hatanın ne olduğunu çözemedim. Acil olarak yardımlarınızı bekliyorum.
Saygılarımla

öncelikle haberleşme problemi varmı diye bak 2400 lerde robot panosunun alt kısmında bir haberleşme kartı gibi bir aparat mevcut o kısım hata veriyormu (hata varsa ekran kırmızıdır-yoksa yeşil ok.)
Gene olmuyorsa en garanti sistem restart yap yada kesin çözüm backup yükle.
kolay gelsin

abb ırc 5000 robot program satırında home pozisyonunuda görünmesine rağmen robotun bulundugu satır farklı.bunun sebebi programsal mı donanımsal mı?

mekatronik mezunuyum myo robot konusunda bilgım yok ama bu işi ögrenmek istiyorum dökümanları paylasırmısın

Değerli açıklamalarından dolayı Fluke ve by_power Nickli üyelere öncelikle teşekkürlerimi iletmek isterim. Konuda bende özellikle mineral işleme konusunda bilgi sahibi olmak istiyorum. Mümkünse bana bu konu hakkında dökümantasyon gönderebilirmisiniz.

TDRobotics firmasının yapmış olduğu çalışmaları inceledinizmi??? Sormak istediğim bu firma Kuka robot operasyonları için kendi özel yazılım arabiriminimi kullanmaktalar??? 7. eksen uygulamalarında ABB robotlarla uygulama yapma yada herhangibir stl dosyasının 7 eksende işlenmesi nasıl yapılır bu konuda yardımcı olabilirmisiniz... veya özelden bir simülasyon uygulaması paylaşabilirmisiniz.

abb yada kuka makinalarda işleme optimizasyonunu gerçekleştirmek ve işletim hızını arttırmak için neler yapılabilir??? Bu konuda optimizasyon için kullanılan bir eklenti - plug-in vs... varmıdır????

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba. Elimde closs marka kaynak makinası var. Ama abb robot ile malesef ikisini haberleştiremiyorum. Bana robot ile kaynak makinaı haberleştirebileceğim program lazım. Yani kurulum disketlerinde olduğu gibi bir kurulum yapmam gerekiyor. Elinizde bununla ilgili program varsa yada disket varsa paylaşabilirmisiniz.
Saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri