AA Şarjlı pil tavsiyesi

Herkese merhaba,
Kaliteli ve uzun ömürlü AA şarjlı pil almak istiyorum.
Duracell in 1.2v 5 yıl ömür garantili AA pillerden almayı düşünüyorum.
1) Bu pillerin 1.2 v değere sahip olması kullanım ve şarj esnasında problem olur mu
2) Pil değeri 1.2v olsa bile şarj aleti 1.6v ile şarj edecek, yoksa bu pillerin kullanıldığı cihazlar ve şarj aletleri de farklı mı oluyor?
3) Bu pili almak isteme nedenim Duracell in vermiş olduğu 5 yıl ömür garantisidir. Sizin başka tavsiyeniz var mı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür eder iyi günler dilerim

Ekli dosyalar

• 56A5AA0C-A6DB-434F-92C2-58F06DE0C02B.jpeg
    56A5AA0C-A6DB-434F-92C2-58F06DE0C02B.jpeg
    303.4 KB · Görüntüleme: 12
Duracell, Sony, GP, Varta hepsinden kullandım. Bir kısmını 5 yıldan fazladır kullanıyor olsam da ömürleri kullanım sıklığına, derin deşarjda beklemeye ve bulunduğu ortama bağlı olarak değişecektir. Nominal anma voltajları 1.2 volt olsa da şarj esnasında 1.5 volta kadar çıkıyorlar. Alkalin piller ise ilk hallerinde 1.5 volt üzerinde akım verebiliyorlar. Doğal olarak enerjileri azaldıkça sağlayabildikleri gerilim de zamanla düşüyor.
Pil NiMh veya hangi tipte ise o tipe uygun şarj cihazıyla şarj etmek gerekiyor. Uygun cihaz voltajı ayarlayacaktır.
Benim tespitlerim Sony ve varsa Varta iyidir. Halen kullanmakta olduğum Duracell AAA piller de var, eskidikçe fazla akım tutamıyorlar olsa da..

Ali expressden LiitoKala Lii 500 Şarj cihazı aldım. Gerçekten çok iyiymiş, beğendim. Bütün yuvalardan ayrı ayrı işlem yapılabiliyor. Cihazı inceledim ve bu esnada video çektim. Pil için GP yi uzun yıllar kullanıyorum çok da memnunum. Almayı düşünenler almadan önce videoyu izlemelerinde fayda var:

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri