800kVA 11/0.4kV Trafo

Oktayylmaz

Üye
Arkadaşlar merhaba, elimizde 800kVA 11/0.4kV etiket bilgilerine sahip trafo var. Sekonder akımı yaklaşık 1150A olarak görülüyor. Bu trafoyla bir alçak gerilim panosunu besleyeceğiz. Fakat bir türlü kablo seçimini yapamıyorum. Kablo seçimini eland kablodan yapacagım ve kablo yer altı kablosu olacak. kesit ve kablo damarı sayısı için bana yardımcı olabilir misiniz?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Trafo ADP arası mesafe ne kadar ?
Mesafe 20-30 mt. civarında ise faz
başına 4 adet 240 mm² N2XH kul-
lanmanız,cetvele göre,1 kw civarın-
da ( kayıplar yönünden ) tasarruf
sağlar.

Ekli dosyalar

• TRAFO KABLO KESİT.jpg
    TRAFO KABLO KESİT.jpg
    341.2 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
yorumunuz için teşekkürler. aslında sorum tam olarak söyle. çekilem akımı 1150A hedapladıktan sonra kablo kesitini hee bir fazın cektiği akoma göre mi hesaplamalıyım yoksa toplama göre mi? Yani 1150 yi 3 e bölüp her bir faza göre ayrı bir single core kablo seçimi yapsam olmaz mı?

Evet ancak hwr bir faza tek bir kablo bağlayabilirim diye düşünüyorum. bu 1x multicore cable da olabilir, 1xsingle core cablo da olabilir. ancak 1150 A i tasıyacak kabloyu da secemedim maalesef. Sizin söylediğinize före yanlış anlamadıysam her bir faza birden fazla kablo bağlayıp akım tasıma kapasitelerini topöayarak bu gucu iletebilirim.
Yardımınız için teşekkürler

Arkadaşlar merhaba, elimizde 800kVA 11/0.4kV etiket bilgilerine sahip trafo var. Sekonder akımı yaklaşık 1150A olarak görülüyor. Bu trafoyla bir alçak gerilim panosunu besleyeceğiz. Fakat bir türlü kablo seçimini yapamıyorum. Kablo seçimini eland kablodan yapacagım ve kablo yer altı kablosu olacak. kesit ve kablo damarı sayısı için bana yardımcı olabilir misiniz?

Bu , işin başındasınız gibi görünüyor.Elektrikçiniz varsa,işi ona bırakın.Yoksa,iyi bir elektrikçi bulun.Bu işler,pazarlık yapılacak / dalgaya alıncak işler değildir.Ace-
ba diyorum,yeni bir odun vakası !
ilemi karşıkarşıyayız. ?

Son düzenleme:
11 kV elektrik nereden geliyor eskiden kalma mı hat

800kVA trafo ise bina tipidir. Bina tipi ise tedaş şartnamelerinde yazan trafo ag pano arası kablo kesitleri kullanılmalıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri