75 ohm anten kablosu ekleme

tan er

Üye
Merhaba,
1) 75 ohm anten kablolarında ekleme yapılması teknik açıdan neden tavsiye edilmiyor?
2) Ek yapılırsa kaç db lik kayıp oluşur?
3) Doğru ekleme tekniği nasıl olmalıdır?
Üstatların vereceği bilgiler için şimdiden teşekkürler.

Merhaba,
1) 75 ohm anten kablolarında ekleme yapılması teknik açıdan neden tavsiye edilmiyor?
2) Ek yapılırsa kaç db lik kayıp oluşur?
3) Doğru ekleme tekniği nasıl olmalıdır?
Üstatların vereceği bilgiler için şimdiden teşekkürler.
Kullanacağın frekans aralığı.
Anten kablosunun toplam mesafesi.
Kablonun kalitesi ve modeli sorulacak ek sorular içinde

Her ek bir direnç ve empedans artışına neden olur. Kablo boyu aşırı uzun değilse ve sinyal çok zayıf değilse elbette ek yapılmasında bir sakinca yoktur. En iyisi ek konnektorleri kullanmaktır. Doğru ek ile ilgili YouTube da videolar izlenebilir. Ek yerinin zamanla oksidasyon olmaması için şu ve hava teması izole edilmesidir.

Her ek bir direnç ve empedans artışına neden olur. Kablo boyu aşırı uzun değilse ve sinyal çok zayıf değilse elbette ek yapılmasında bir sakinca yoktur. En iyisi ek konnektorleri kullanmaktır. Doğru ek ile ilgili YouTube da videolar izlenebilir. Ek yerinin zamanla oksidasyon olmaması için şu ve hava teması izole edilmesidir.
Bilgi için teşekkür ederim. Evet bu konuda bilinçli bilinçsiz yüzlerce video var. Mesela Fkonnektörlerin birbirine bağlanmasında kullanılan ara parçalar sinyalin daha çok zayıflamasına sebep oluyor. Bu bakımdan uç uca ekleme yapmak(doğru şekilde) daha iyi ama ekleme teknikleri bakımından en başarılı olanı araştırıyorum.
Kullanacağın frekans aralığı.
Anten kablosunun toplam mesafesi.
Kablonun kalitesi ve modeli sorulacak ek sorular içinde
1) frekans aralığı derken anlamadım. bildiğiniz uydu kablosu RF75 diyelim.
2)Bu soruya ben bir başka bakış açısı eklemek isterim. Kaç metreden sonra ek yapıldığında TV de görüntü kayıpları hissedilir olur?
3) kablo kalitesi evet ciddi derecede önemli. Benim bildiğim en iyi marka KLAS. Bunun gibi kalitesi efsane olan başka bir kablo markası biliyor musunuz?

Son düzenleme:
Bilgi için teşekkür ederim. Evet bu konuda bilinçli bilinçsiz yüzlerce video var. Mesela Fkonnektörlerin birbirine bağlanmasında kullanılan ara parçalar sinyalin daha çok zayıflamasına sebep oluyor. Bu bakımdan uç uca ekleme yapmak(doğru şekilde) daha iyi ama ekleme teknikleri bakımından en başarılı olanı araştırıyorum.

1) frekans aralığı derken anlamadım. bildiğiniz uydu kablosu RF75 diyelim.
2)Bu soruya ben bir başka bakış açısı eklemek isterim. Kaç metreden sonra ek yapıldığında TV de görüntü kayıpları hissedilir olur?
3) kablo kalitesi evet ciddi derecede önemli. Benim bildiğim en iyi marka KLAS. Bunun gibi kalitesi efsane olan başka bir kablo markası biliyor musunuz?
Benim alanım değil bilgim yok. Fakat 10 yıl önce wifi antenleri ile biraz uğraştım wifi anten inde 50ohm kablo kullanılıyor. 4-5 model kablo piyasada mevcut herbiri farklı fiyatlar ve her kablonun 1 metrede kaybettiği anten desibeli farklı idi.kablo içinde kullanılan iletkenden dolayı bir direnç e ve yalıtkan nedeniyle bir kapasitör etkisi var bu her modelde farklı değerlerde oyüzden her kablonun kaybı farklı oluyor.ek yapacağınız yeri oxsitlenmeden korumak ve coaxsiyel özelliğini korumanız gerek bunun için en iyi yöntem bağlantı aparatları

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri