72 ekran beko tv sigorta attırıyor

alican42

Üye
forum üyesi bütün arkadaşlara selamlar hayırlı ramazanlar.benim sorunum 72 ekran beko tv üç beş gün ara ile sigorta attırıyor köprü diyotları kontrol ettim sağlam başka hangi parçaları kontrol etmem gerekir yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Büyük İhtimal Trafo ile bir sorun var kontrol edin lütfen.Anakartıda Kontrol edin baştan aşşağa.

sn castiel arkadaşım.trafodan kasdınız sigortanın hemen yanındaki küçük dört ayaklı trafodanmı bahsediyorsunuz eğer o ise nasıl kontrol yapıcağımıda açıklarsanız menmun olurum.ikinci olarak bu arızaya PTC NTC veya filtre kondansatöründeki arıza neden olabilirmi acaba.yardımlarınız için çok teşekkürler.

forum üyesi bütün arkadaşlara selamlar hayırlı ramazanlar.benim sorunum 72 ekran beko tv üç beş gün ara ile sigorta attırıyor köprü diyotları kontrol ettim sağlam başka hangi parçaları kontrol etmem gerekir yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

tüp boynuna gelen sokette veya eht trafosunda atlama olabilir özellikle sigorta çıt
sesi devamında atıyorsa

sn eroglurmustafa bey arkadaşım mesajınız için teşekkür ediyorum sorunlu tv kardeşimin bir hafta önce köprü diyotları ölçerek sigortasını yenilemiştim tv çalıştı üç gün sonra tekrar arıza yaptığını söyledi. ben tv ye cumartesi günü bakıcam bu zamana kadar forum üyesi değerli arkadaşlarımın tavsiyelerini almak istiyorum sizin bahsettiğiniz eht deki atlamayı ses ile veya gözle fark edebilirmiyiz yoksa ölçtürmekmi gerekiyor. teşekkürlerimi sunuyorum.

alican bey beslemedeki mosfetin drain ucunu söküp o şekil çalıştırın yine atarsa köprü ve ptcyi hemen değiş(ben her ihtimale karşı bu testi yapmadan bu elemanları değişin derim).her ihtimale karşı ptc nin ve diyotların çıkşındaki 2 direnci değiştirin.eğer atmazsa mosfet arızalı demektir mosfetle beraber osilatör entegreyide değişmek gerekir.ent ve mosfeti değişirseniz etrafındaki dirençleri sağlamda olsa değişin derim değer büyütmüş olabilirr.kısa süre sonra tekrar bozmasın.
2.bir ihtimal arıza yatay sürücü katında olabilir. sizin beslemeden emin olduktan sonra duruma göre düzelmezse arıza aramaya beraber devam edelim kolay gelsin...

Vestel crt sigorta attiriyor ptc ayakları boştaydi bende ptc değiştirdim yine aynı sorun nedir büyük ihtimalle

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,943
Son üye
Ali4129

Yeni konular

Geri