6lı avize bağlantısı yardım

Merhaba mevcut tek anahtara 6lı avize bağladım fakat 1 adet ampul yanmıyor sanıyorum bağlantı yanlış tavandan 1 kahverengi(faz) 1 mavi kablo(nötr) geliyor avizede resimdeki gibi mavi,beyaz ve yeşil var. Mavi yeşil birlestirip faza bağladım olmadı, mavi beyaz birleştirdim 1 adet yanmadı. Doğru bağlantı nasıl olmalı yardımcı olurmusunuz?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-05-04-19-42-53-799_trendyol.com.jpg
    Screenshot_2022-05-04-19-42-53-799_trendyol.com.jpg
    97.7 KB · Görüntüleme: 46
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba mevcut tek anahtara 6lı avize bağladım fakat 1 adet ampul yanmıyor sanıyorum bağlantı yanlış tavandan 1 kahverengi(faz) 1 mavi kablo(nötr) geliyor avizede resimdeki gibi mavi,beyaz ve yeşil var. Mavi yeşil birlestirip faza bağladım olmadı, mavi beyaz birleştirdim 1 adet yanmadı. Doğru bağlantı nasıl olmalı yardımcı olurmusunuz?
Mavi Nötr, Beyaz Faz ve Yeşil de Toprak olmalı. Toprak kablosu yoksa bağlamayın ucu boşta kalsın birşey olmaz. Sorun duy da olabilir veya ampulu tam yerleştirememiş olabilirsiniz. Ampulun duyun içerideki ucuna tam değip değmediğine dikkat edin. Sorunu çözemezseniz bir elektrikçiye göstermenizi tavsiye ederim.

Mavi Nötr, Beyaz Faz ve Yeşil de Toprak olmalı. Toprak kablosu yoksa bağlamayın ucu boşta kalsın birşey olmaz. Sorun duy da olabilir veya ampulu tam yerleştirememiş olabilirsiniz. Ampulun duyun içerideki ucuna tam değip değmediğine dikkat edin. Sorunu çözemezseniz bir elektrikçiye göstermenizi tavsiye ederim.
Teşekkür ederim böyle deneyeyim duyu söküp kontrol ettim bağlantı sağlam görünüyor.

Kontrol etmeniz hakkında ?

gözlemi mi yoksa ölçü aleti kontrol kalemi ile veya diğer ?
Gözlem ve kontrol kalemiyle kontrol ettim duya gelen iki kabloda da elektrik var bağlantı yanlış olduğu kanısına böyle vardım bağlantıyı değiştirip bakacağım artık teşekkür ederim

Avize kablosu 3'lü ise ya faz/nötr/topraktır yada atıyorum 4'lü avize ise 2 duya 1 faz diğer 2 duya 1 faz ve nötr ortaktır. Birçok avizenin bir bakışta uç bağlantılarını anlasam bile Ölçü aletinin buzzer konumunda hangi kablo nereye gidiyor test etmeden asla bağlamam.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri