630 a merlın gerlın kompak neden patlar

sn ustalarım ben de uzun yıllarımı vermiş bir elektrik ustasıyım tmş siemens 630 a dir çekilen o andaki akım 200 veya 250 yi geçmez bara araları 3cm den fazla arka kaide sacına 5 cm falan uzakta. oluşan arkta giriş baralarının öbür bara tarafları 1 santim erimiş başka herhangi sorun gözükmüyor mantığıma sığmıyor bilgilerinizden bir sonuca varılıp tecrübe edinmek istedim ilgilenenlere teşekkür

Yha arkadasLar k.bakmayn konu dısı ama nasıl konu acabilirim Forumda bulamadmda

Yha arkadasLar k.bakmayn konu dısı ama nasıl konu acabilirim Forumda bulamadmda

Anasayfadan uygun bölümün sayfasını açtıktan sonra YENİ KONU butonunu kullanarak açabilirsiniz yeni konularınızı.

Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim...

Harmonik %1000000000000000 olsada şalter patlamaz geçiniz bunları

3*630amper mgerin şalterler kesme takatı 50KA=50.000 ampere kadar catır catır calışır

patlayan şalterin sahtesi piyasada cok bulunuyor ben bu şekilde yanan tek faz

geçirmiyen şalterle bayagı karşılaştım ayrıca yeni takılan şalter üzerinde aşırı akım ve kısa

devre açma ayar sahalarını ayarlayabilirsiniz kaç KA de açmasını bile

yeni takılacak şalterin max akımı 630x0,8=480 amper termik akımı 480x5 =2400 amper

kısa devre akımı olarak ayarlayın

arkadaş birde benim sorunuma bir el atsan merlin gerin ns 630 n şalter ayarları hakkında bilgin var mı mesleki yardımlaşma bölümünde konu mevcuttur saygılarımla

sn ustalarım ben de uzun yıllarımı vermiş bir elektrik ustasıyım tmş siemens 630 a dir çekilen o andaki akım 200 veya 250 yi geçmez bara araları 3cm den fazla arka kaide sacına 5 cm falan uzakta. oluşan arkta giriş baralarının öbür bara tarafları 1 santim erimiş başka herhangi sorun gözükmüyor mantığıma sığmıyor bilgilerinizden bir sonuca varılıp tecrübe edinmek istedim ilgilenenlere teşekkür

başıma gelen bir olayı anlatayım
bir trafo postasında og akım trafoları patlıyor.ag de şalter girişlerinde baralar bir miktar erimiş ve mahallede o faza denkgelen bütün sayaç tv buzdolabı vs herşeyi yakmış.
bence senin sıkıntın og den gelen bir arıza topraklamalar kötü oldugu için ag ye vuruyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,036
Son üye
murki

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri