6 dükkanın birleştirilmesi ve elektrik

atcapar

Üye
Merhabalar,

Dükkan sahibi daha önce 6 farklı dükkan olan yerini aradaki duvarları kırıp tek dükkan haline getirip kiraya verdiğinde elektrik kullanımı ne şekilde oluyor? Yani 6 farklı dükkan olarak gözüküyor bu şekilde 6 farklı fatura mı gelecek yoksa bedaşa gidip düzeltebiliyor muyuz?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhabalar,

Dükkan sahibi daha önce 6 farklı dükkan olan yerini aradaki duvarları kırıp tek dükkan haline getirip kiraya verdiğinde elektrik kullanımı ne şekilde oluyor? Yani 6 farklı dükkan olarak gözüküyor bu şekilde 6 farklı fatura mı gelecek yoksa bedaşa gidip düzeltebiliyor muyuz?

yeni proje çizilecek tek sayaç olacak .

proje çizdirmek tahmini ne kadar fiyat tutar 600 metre bir yer için? proje çizdirimi + güç artırımı olacak. istanbul avrupa yakasında güvenilir bir firma var mıdır bildiğiniz?

şahsen ben böyle yapmazdım.
sadece 1 sayacı kullancak şekilde tesisatı yeniler veya tadilat eder. diğer sayaçları aynı yerde saklardım.
neden mi ?
ileride yeniden dükkanlar ayrılmak istendiğinde yeniden abonelik almak çok zor olacaktır.
takdir sizin.

600 metrekare alan için 6 sayaç da kullanılsın. Bu duvardaki piriz 1. sayacın öteki piriz 3. sayacın vs. ay sonunda 6 fatura da ödenir.

600 metrekare alan için 6 sayaç da kullanılsın. Bu duvardaki piriz 1. sayacın öteki piriz 3. sayacın vs. ay sonunda 6 fatura da ödenir.
bi arıza durumunda bence sorun olabilir. birde bi binaya nasıl tek kolon hattı gelmesi gerekli ise bir dükkan içerisinde bence tek noktadan beslenmeli.
1 sayaçtan beslenip, diğer sayaç çıkışları körlenirse daha iyi olur.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri