50w Panele Direk 12v 20a Bağlanır Mı

knk3434

Üye
Merhaba 50w mono panel e sarj unitesi atmadan direk 12v20a aku ye baglanti yapsak sağlıklı olurmu ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
akü voltajını takip edersen 13 volta geldiğinde paneli ayırırsan olabilir. unutursan akü aşırı şarza maruz kalır. zararlı olur.

Bir arkadasimiz direk panelden akuye baglamis zararli olacağını soyledim ama israrla hic bir sorun olmayacağını bu sekilde kullandigini soyluyor detayli bilgi almak icin sormustum ayrima felab yapmiyor direk bagli
akü voltajını takip edersen 13 volta geldiğinde paneli ayırırsan olabilir. unutursan akü aşırı şarza maruz kalır. zararlı olur.

12 volt 7 amper bir akum vardi. Bu dediğiniz konuyu bir amatör radyocularin sayfasında okumuştum.

Elimde 5 watt bir panel vardi. 250 ma akim veriyordu. Bu paneli akuye doğrudan bağladım.

Sonuç aku 1 hafta sonra bozuldu.

Sizede tavsiye etmiyorum. Mutlaka regulator kullanın.

Bir arkadasimiz direk panelden akuye baglamis zararli olacağını soyledim ama israrla hic bir sorun olmayacağını bu sekilde kullandigini soyluyor detayli bilgi almak icin sormustum ayrima felab yapmiyor direk bagli
arkadaşınız aküyü ara sıra kullandığından (deşarz ettiğinden) bozulmamış olabilir.

Akü sürekli kullanılıyor belki ondan dolayı bozulmamıs olabilir
12 volt 7 amper bir akum vardi. Bu dediğiniz konuyu bir amatör radyocularin sayfasında okumuştum.

Elimde 5 watt bir panel vardi. 250 ma akim veriyordu. Bu paneli akuye doğrudan bağladım.

Sonuç aku 1 hafta sonra bozuldu.

Sizede tavsiye etmiyorum. Mutlaka regulator kullanın.
arkadaşınız aküyü ara sıra kullandığından (deşarz ettiğinden) bozulmamış olabilir.
muhtemelen o şekil de gündüz şarj edip gece aküden sürekli ışık yakıyor o şekilde olunca bozulma olmamıs zannedersem

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri