500kw gucu 100mt tasıma

barisinag

Üye
500kw gucu 100mt havai hat ile taşımak için aliminyum olarak hangi kablo tipi ve kesiti kullanmalıyım acaba ?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
her faz için 240mm2 lik kablodan 4 det kullanırsan olabilir ama havai hat için uygun olmaz araya bi yükseltici trafo koyarsan kesit incelebilir.Trafo tipine göre akımı hesaplayıp kablo kesiti seçilebilir.

sen hiç ugrasma 2 adet 3*240-120 çek daha kolay olur

600kW için 150 metre 2 adet 3x240+120mm2 NAYY çekmiştik.

500 kW toplam gücü oluşturan cihazlar ve güçlerini tek tek verebilir misiniz?

500kW OG ile gelip trafo kullansan olmuyor mu bu kadar fazla gücü havai hatla hemde Al kabloyla nasıl götürcen?

Toplam 500kW gücündeki yük(ler), yaklaşık olarak 1000A akım çeker (Demeraj olayına hiç girmiyorum bile). Sn. hemmuhemtek'in sorusuna vereceğiniz cevaba göre işin en uygun şekli hakkında görüşler gelecektir.

500kW OG ile gelip trafo kullansan olmuyor mu bu kadar fazla gücü havai hatla hemde Al kabloyla nasıl götürcen?

hocam 20 mesajım olmadığı için sana pm atamadım. cevabı burdan atmamı maruz gör. çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler benim için altın değerindeydi.

Forum istatistikleri

Konular
128,229
Kullanıcılar
450,021
Son üye
eimqoeL

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri