500 metrede voltaj düşermi

havai hattı çekmemiz zor yerden olduğunda hangi kabloyu ve kesiti ne olmalı bizim kullandığımız 2*2.5 antigron gibi kablolar ile olmaz mı

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektronik Paket Programını İndirmek için TIKLA Versiyon 2.2 YENİ

Ben hesaplamaları "ikayserili" ustamızın paylaştığı bu program ile yapıyorum.

2x2,5 kablo kullanırsanız yaklaşık 50 V gerilim düşümü oluyor :)

2x25 mm2 bakır kablo kullanırsanız %2,2 gerilim düşümü oluyor, yer altından bu kabloyu kullanabilirsiniz programın hesabına göre.
Dilerseniz programı indirip diğer kesitler için de hesaplama yapabilirsiniz.

Vacip arkadasim cök güzel anlatmis macera aramak istemiyorsan verdiği değerlerin altında kablo cekme

Sent from my Discovery using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

İNternetteki fiyat araştırmama göre KDV hariç 2x25mm2 yer altı kablosunun fiyatı 20 tl civarında, varın maliyeti siz düşünün

Bir fikir olarak,
3 kVA bir jeneratör alsanız sizin için çok daha uygun olur kanımca.
600 tl gibi bir fiyata jeneratör alırsınız saatte yaklaşık 1,1 Lt yakıt tüketir.

1,5 kw bir dalgıç için bir sürü masraf yapmaya değmez bence.

Tabi bu enerjiyi ev, vs. bir yer için de kullanıcaksınız o başka

asıl tecrübe olarak bu işi yapmış var mı yada tecrübelerine dayanarak bana yardımcı olabilecek birisi

Ben söylediklerimde asıl tecrübelerime dayanarak fikir belirtmiştim, anlaşılan bu konuda pek güvenemediniz bana,
Defalarca gerilim düşümü hesabı yaparak büyük güçlerde, 50 metre mesafe de bile gerilim düşümü hesabı yaparak birçok tesis kurduk,lakin muhtemelem yaşımı ön plana alarak söylediklerime pek güvenemediniz, ki ben olsam ben de sizin gibi düşünürdüm :) . neticede yüksek maliyetli bir iş konusu.
En kısa zamanda diğer ustalarımın da fikirlerini sizinle paylaşıcağına inanıyorum.
Saygılar

2*2.5 kabloyla ampul yakamazsınız 500mt mesafe az değıl bukadar mesafede 1.5 kwatt motor çalıştırmak için tahmını kablo kesıtı 2*6 olabılır

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri