50 amperlik bir enerjiyi trafo ile 80 ampere çevirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Newton ne zaman bu kanunu yazmış merak ettim.
pardon termodinamik olacak :)
Arkadaşımız,Elektrik Elektronik Mü-
hendisi ! olduğunu söylemişti bir zamanlar.Yanılmış olamaz heralde.;)
Hatta, yanılmıyorsam,avometre ile topraklama direnç ölçüm metodları bile var.
Sami her insan hata yapar :) geçmiş mesajlarıma bakarsan böyle bir şeyi iddia etmediğimi görürsün, sorduğumun sorunun, söylediğinle bir alakası olmadığını sen de biliyorsun. sanırım bu forumda avam kesimin mühendislere yönelik saçma sapan ön yargıları var. gerçek hayatta mühendislerinize söyleyemediğiniz birikmiş duygularınızı burada soru soran mesleğini öğrenmeye çalışan gençlere kusmayın :)

Son düzenleme:
Avometre ile topraklama ölçmeyi bile düşünebilen Mühendis ! için
fazla söze gerek yok.Mühendisin,
hata yapma ( azını bile ) lüksü ol-
maz.Ya kendini,ya yanındakini öl-
dürür.Nezaket ! konusunda bile
yaya kalmışsın.Sami diye hitabet-
tiğin şahsın,48 yaşında oğlu var.
Başkalarından bahsederken,Sn.
kelimesini kullanmamak, sizi efen-
di yapmaz,karakterinizi gösterir.

Son düzenleme:
sami daha önce tesisat ve yg işleri ile ilgilenmedim. alanım elektronik ve otomasyon. bu soruları sadece merak ettiğim için soruyorum. kaldıki senin gibi birinden saygıyı ve nezaketi öğrenecek değilim karşındaki yabancı biriyle nasıl konuşacağını bile bilmiyorsun. beni yargılamadan önce çuvaldızı kendine batır, iftira atarak beni ve mühendisliği hor görmeye kalkıyorsun çünkü hayatın boyunca yaptığın en iyi şey muhtemelen bu. herkes başlangıçta merak eder öğrenir, eğer burayı okuyacak genç arkadaşlar varsa onlara tavsiyem senin gibileri dinlememeleridir.

o yüzden sami, lütfen konu dışı bana sataşmayı bırak. yıllarca mühendislerden yemiş olduğun azarı buradaki genç dimağlardan çıkartmaya da kalkma. birazcık utanman olsaydı defalarca lütfen konu dışı yazma dememe rağmen bana sataşmaya devam etmezdin. buradaki son mesajımdır herkese sevgiler.

Ne zaman adam olup,insan gibi hi -
tabetmeyi öğrenirsen,takibi bıraka-
cağım.Ensendeyim.:mad:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri