50 adet motor çalıştırmak

arkadaşlar 50 adet motorum var sıralı olarak bunları çalıştırmak istiyorum yardım

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
iyi de ayrıntı vermemişsin ki arada zaman varmı yokmu varsa süreler nedir belirli şartlara bağlı mı değil mi herhangi birinin arızası durumunda ne olacak bu tür şeyler çok önemli
senin soruna ancak söyle cevap verilebilir
çalıştırabilirsin

sıralı olacak fakat sondan basa doğru kendimiz start vererek çalıştıracağız aradan mesela 29. motor arıza yaptı 29.motora kadar olan motorlar kapanacak 30. motordan 50.motora kadar olan yerler çalışacak
aynı zamanda manuel olarakta istediğimiz zaman calıştıracagız

kafamda deli sorular!!!!!! anlattığın mantığa göre 1. motor arıza yapınca ne olacak?

S.A.
Burada sistem hatası var.
Sadece arızalı olan motor durur bir sonraki devam eder. Örneğin 10 ad. motor çalıştırmak istedin 8. motor termik attırmış, o motoru atlar 11 motora kadar devam eder. 50 ad. motoru eş yaşlandırmalı ve değişik bir ardışık duruma göre çalıştırmalısın. Örneğin :
1. motordan başladı sistem döndü iş bitti. Tekrar başladığı zaman 1 duracak 2. motordan başlayacak gibi.

daha önce aynı konu hakkında çizim görmüştüm paylaşımları araştır.

daha önce aynı konu hakkında çizim görmüştüm paylaşımları araştır.

kadir bey kusura bakmayın burdan yazmak zorunda kaldım size mesaj atamadım karekter sınırlamasına takıldım :((
Cumhuriyet Ünüversitesinde elektrik-eletronik okudum ve bu yaz staj yaptım. Staj yerimde hiç bir olay olmadı ve staj dosyamı dolduracak birşeyde yaptırmadılar bana staj dosyamda boş kaldı ve doldurup vermessem mezun olamıcam bana yardım edermisiniz bir kaç arıza ve giderilme yolları söylermisiniz preslerle ilgili ve elinizde varsa bir kaçta fotoğraf
eğer yardım etmek isterseniz bu mail adresinden bana ulaşa bilirmisiniz
Teşekkür

herkesten özür dilerim konuyla alakasız biliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular