5. Kattan garaja elektrikli araç için hat çekilebilirmi?

Çok güzel bir video.İş güvenliğini elden hiç bırakmamış.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Onlarda ve bizde durumu.:)

3fheyl5.jpg

İnsan hayatını ucuza sayarak iş yapan onlarca usta var.Sözüm elbette meclisten dışarı;hakkı ile çalışanlar da var elbette.Yöneticilerden ve videoyu izleyeceklerden özür dileyerek bu işin ciddiyetine dair iki tane video paylaşıyorum.''Küfür içerdiği'' için lütfen kusuruma bakmayın.Gerekli görülürse paylaşımım silinebilir;alınmam.

Son düzenleme:
Anladım. Diyelimki yönetim kabul etmedi apartmandan hat çekmeyi. Ozaman araca şarj için yetebilecek güneş enerjisi sistemi kursam nekadar fiyat çıkar acaba?
Böyle bir sistem için de izin almanız gerekir!
Bina giriş sayaç panosundan doğrudan bağlanılacak bir priz ile sorun çözülür. Herkese açık olmaması ve tehlike arz etmemesi için prizin kilit altına alınması gerekir. Ben de henüz 20mt 3x2.5mm2 seyyar kabloyu toplamda 5 kat salıp bodrumdaki garajda 3.7kw şarj cihazıyla şarj ediyorum. Kablonun sarkıtılması sokak tarafta olmasa da pek hoş olmuyor. Daha sonra bahsettiğim şekilde bodrumda aynı kattaki sayaç panosundan bir priz montajı yapmayı düşünüyorum.

Merhabalar;
Şuan için elektrikli araçların vergisi diğer araçlara göre çok yüksek diye biliyorum. Evde şu kadar liraya şarz edip km de 40 kuruşa gezerim gibi hesapları doğru bulmuyorum.

Merhabalar;
Şuan için elektrikli araçların vergisi diğer araçlara göre çok yüksek diye biliyorum. Evde şu kadar liraya şarz edip km de 40 kuruşa gezerim gibi hesapları doğru bulmuyorum.
MTV muadil benzinli aracın 4te1 kadar olması lazım. Beygir gücü karşılığı kw ne geliyorsa ona göre vergilendirme yapılıyor.

Elektrikli araç vergileri :

1698145726689.png

İçten yanmalı araç vergileri :
1698145778243.png

Öylede güzel ayarlamışlar ki en çok talep gören elektrikli araçlar ile içten yanmalı araçların mtv leri neredeyse aynı.

Son düzenleme:
Merhabalar;
16-18kw/100km tüketim var. Benzinli/mazotluda olduğu gibi agresif kullanımda bataryayı sömürüyor!
100km de 18kw ortalama 40TL yapsa km'de 40 krş sarfiyat çıkar. 5-6lt/100km tüketimli benzin veya mazotun 5'te biri. Batarya amortisman maliyeti hesaba katılmasa fosil yakıtlardan ekonomik. 30 senede batarya ömrü kadar yol yapmamışımdır.
Fosil yakıtlı arabalardaki Bakım, yağ, filitre gibi değişimler olmasa da balata değişimi ve elektrikliye has diğer bakım masrafları muhakkak olacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri