5 eksen cnc yardım.

Finansal sorunlar yoksa böyle bir projenin olmaması için hiç bir neden yok. Biraz da senin öğrenme hızına bağlı, onu belirteyim.

öncelikle finansal sorun yok derken çok büyük bir birikimim yok açıkcası.ancak elime para geçdikce yatırım yapacam.öğrenme konusunda inş sorun çıkmaz.dediğim gibi sanırım çoğu arkadaşın mekanik yaparken zorlanıldı tabi ki elektronik tarafı ayrı bir zorluk.mekanik çok uygun bir şekilde yapabilirim.önemli olan spindle motorlar ve servo motorlar ya da step motor lar.bunların driver ları ve diğer aksamlar.

yardımcı olacak arkadaşları bekliyorum.teşekkür ederim şimdiden

Mekanik aksamla ilgili tüm ihtiyaclarınızı sitemizden karşılayabilirsiniz.
Ayrıca Step ve servo motorlar da en uygun fiyatlar ile stoklarımızdadır.

Mekanik aksamla ilgili tüm ihtiyaclarınızı sitemizden karşılayabilirsiniz.
Ayrıca Step ve servo motorlar da en uygun fiyatlar ile stoklarımızdadır.

teşekkür ederim, öncelikle 5 eksen olan işleme makinenizin yapılmış bir resmi varmı?eğer varsa msn ortamında görüşebilirmiyiz.

projeye ailevi sorunlardan dolayı bir süre ara verdim, ancak kısa süre içerisinde tekrar başlayacağım, bu konuda ciddi bir şekilde yardımcı olabilecek arkadaş var ise yardımlarını bekliyorum, her türlü desteği sağlarım.teşekkür ederim şimdiden.

teşekkür ederim, öncelikle 5 eksen olan işleme makinenizin yapılmış bir resmi varmı?eğer varsa msn ortamında görüşebilirmiyiz.

evet 5 eksenli makinanın resmi var msn eklerseniz ([email protected]) görüşürüz,eksenlerden 5. yi işlenen şeyin altına da ekleyebilirsiniz daha basit bir çözüm olur yani mesela bir tahta işliyorsunuz sizin z ekseniniz ileri geri açı da yapabiliyor tahtanın altında bir step motor daha var bu da işlediğiniz parçayı döndürüyor

Bence şu daha iyi bir fikir önce çok hassas bir 3 eksenli cnc yapın sonra bu cnc de aluminyum parçaları işleyerek 5 eksenli cnc yapın hem bende aynı şeyi düşünüyorum 4. ve 5. eksen z ye daha sonra da eklenebilir yeterki cihazı yaparken z ekseninin taşıyacağı yük oranını biraz abartılı düşünün ve ileride denge problemleri çıkmayacak şekilde düşünün.

Ayrıca g.g veya sahib.nden gibi sitelerde 5 ekseni devreler var fiyatları da 230 tl civarında ben şu an kendim yapmayı düşündüğüm için almadım fakat karar değiştirebilirim
4. ve 5. eksenler konusunda oldukça güzel fikirlerim olduğuna inanıyorum haberleşebilirsek yardımcı olurum kolay gelsin..

:)

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri