4 mw lık 6,3 kv motor hakkında

ikaz

Üye
çalıştığımız işyerinde 6,3kv 4mw lık bir motor mevcut .motor ilk kalkınma anında yüksek akım çekmemesi için yolverme reaktansı mevcut.bu dirençin icine kimyasal bileşenli bir su ilave ediyoruz.fakat çalışma prensibinin tam olarak mantığını kavramış değilim .yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Statorik yolverici ( sargıya seri bağlı direnç ) olabilir.Yolverme tamamlandıktan sonra,bypas ediliyor olmalıdır.

Bir yerde konuyu kacırdım, 6,3 kV. gerılımde, kımyasal ve sıvı, sıvı kabına gerilim geçirmezmi, yalıtkan bir kabmı var, bahsedılen gerilimmi düşük acaba.

motorlar ilk kalkınma anında fazla akım çektiğinden dolayı ilk çalışma yıldız bağlantı ile çalıştırılıp sonra üçgen çalışmaya geçirilir böyle bir uygulama yaparsan daha sağlık olur düşünüyorum.

motorlar ilk kalkınma anında fazla akım çektiğinden dolayı ilk çalışma yıldız bağlantı ile çalıştırılıp sonra üçgen çalışmaya geçirilir böyle bir uygulama yaparsan daha sağlık olur düşünüyorum.

6,3 kv 4 mw lık bir motor vede yıldız üçgen çalışacak bana kullanılacak kontaktörler hakkında bir bilgi verebilirmisin mesela siemensin hangi serisi tf44 tf43 gibi

Ne kontaktörü ::(((, bu 6.3 kV. motorlar, direkt kesici ile yol verılmektedir. Arkadaş, motor çalışma gerilimini gözden kaçırmıs olmalı..

Ne kontaktörü ::(((, bu 6.3 kV. motorlar, direkt kesici ile yol verılmektedir. Arkadaş, motor çalışma gerilimini gözden kaçırmıs olmalı..

gözden kaçırmış olmalı evet sorun da bu zaten ustam hep gözden kaçırdığımız şeyler bizim başımızı ağrıtıyor ya böyle bir şey sizce gözden kaçabilirmi

sn fahri bey evet doğru baypasa geçiyor

sn fahri bey Statorik yolverici hakkında bilginiz varsa paylaşabilirmisiniz.

Bir yerde konuyu kacırdım, 6,3 kV. gerılımde, kımyasal ve sıvı, sıvı kabına gerilim geçirmezmi, yalıtkan bir kabmı var, bahsedılen gerilimmi düşük acaba.

sn zeybek kab yalıtkan değil gerilim 6,3kv benimde kavrayamadığım konu bu

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri