4 KW Motor Yıldız Üçgen yolverme yardım?

bide motor etiketinde üçgen 380V / yıldız 660 yazıyo. üçgen bağlı olması gerekmiyomu bu motor. Çünkü Şebeke 380 V

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Motoru yıldız da ve üçgende ayrı ayrı direk çalıştırdım fazların akımını ölçtüm dengesizlik yok. anlamadım ne olduğunu.sonra ayrıca eğitim panosunda yine yıldız üçgen çalıştırdım ama yine üçgende problem oldu.

ayrıca bugun yeni bir problem daha buldum.şebekede fazlar arası gerilim 370 civarı.ama t fazının sigortasını indirip r-t arasını ölçtügümde 150 volt gösteriyo. aynı şekilde R-S arasıda. ve normalde R-S-T-Mp arası 215 civarı ama T ve S fazınının sigortasını indirip. R fazı açıkkken S-T_Mp arası 30 v gerilim var.

Otomat'ın serisi nedir kaç amperdir belirtmemişsin...C serisi ve minimum 16 amper olması gerek...

sebep bu bence. ama bu olaya sebep ne onu bilemedim.ben yeni geldim bu okula ama her yeri problem.hergün bişe oluyo.tam hakim olamadım.kimsede yok elektrikçi.

evet c serisi 16 A. ana sigorta 40A o bile atıyo.

yapmış olduğun kumanda ve güç devresini çizip yollarmısın bağlantıda fikir yürütmek için

pekala otomatın saglıklı oldugundan eminmiyiz?

otomatı degıstırıp deneyın

ayrıca bugun yeni bir problem daha buldum.şebekede fazlar arası gerilim 370 civarı.ama t fazının sigortasını indirip r-t arasını ölçtügümde 150 volt gösteriyo. aynı şekilde R-S arasıda. ve normalde R-S-T-Mp arası 215 civarı ama T ve S fazınının sigortasını indirip. R fazı açıkkken S-T_Mp arası 30 v gerilim var.

o otomatları yenıle derım olcumunde t fazının gectıgı otomat kontagında sıkıntı var ...devrede bu gıbı sorunları temızledıkten sonra tekrar dene

muhtemelen saglıklı sekılde calısacaktır

bide motor etiketinde üçgen 380V / yıldız 660 yazıyo. üçgen bağlı olması gerekmiyomu bu motor. Çünkü şebeke 380 V

motorun frekans degerı 50 hz

cos degeri 0.8 olmalı baska bır motorda deneme sansın varsa tecrube edebılırsın

sıstemdekı tum otomatların saglıklı deger gostermeyenlerını yenıle
ve motorun yukardakı degerlerı tasıyıp tasımadıgına goz at

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar