4. Cofaso Proje Yarışması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
sayın cofaso öterki cevabımda bir sorun ile karşılaştım kayıt yaptığım sistem yanlış yeri kayıt etmiş özür diliyorum vede bu cevabımın işleme alın masını istiyorum

Ekli dosyalar

• cevaplar yeni.rar
    34.2 KB · Görüntüleme: 6
xml formatı yazı olarak çıkıyor pdf formatı çizim olarak çıkıyor pdf fomatı iyi olur

Sayın cofaso temsilcisi
size son bir sorum olacak

Soru 5`te takıldıgım bir yer
hızlı devire geçmek için illede önce yavaş devirdemi çalıştırmamız gerekiyor, yoksa hızlı devire geçmek içinde hızlı devir butonuna yavaş devirden önce direk basakta geçebilirmiyiz ..

cevaplarsanız projeleri bitirmek istiyorum
şimdiden teşekkürler

Sayon cofaso yetkilisi projelerı ayrı ayrı çizdim ve proje importtan ayrı ayrı d ye attım kontrol için geri okumak istedim 3 projeyi sorunsuz sekılde gerı adlım ve okudum fakar 2 projeyı ımport ediyorum ekranda ımport tamamlandı ve proje okundu demesıne ragmen sol taraftakı proje agacında proje gozukmuyor bunu sebebı ne olabılır acaba?

sorunu cozdum turkce karakter kullanmak sıkıntı yaratıyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba sunaydemir,

soruyu tekrar kontrol ettim, fakat oldukça açık yazmışız.

"Düşük devirden yüksek devire geçmek için doğrudan yüksek devir butonuna basılabilecek. Tekrar düşük devire geçmek için ise stop butonuna basıldıktan sonra düşük devir butonuna basılacak."

Şimdi bu açıklamaya ne yazacağımı tam kestiremiyorum.

Kolay gelsin.

Merhaba bekirkaan,

ya projeleri kaydettiğin dizinlerde, ya da dosya isminde türkçe harf kullanmışsındır! Titizlikle harf kontrolü yap. Başka bir sebep aklıma gelmiyor. En kötü ihtimalle bize gönder, bakalım.

Kolay gelsin.

Böyle bi yarışmaya düzenleyerek bizim hem pratik yaparak,araştırmaya yönlendiren Cofaso ve Kontrolkalemi yetkililerine sonsuz teşekkürler.
Herkese yarışmada başarılar...

Ekli dosyalar

• 1yildizucgen.rar
    18.4 KB · Görüntüleme: 12
  • 2trifazeilerigeri.rar
    14.5 KB · Görüntüleme: 3
  • 3sebekejenerator.rar
    14.7 KB · Görüntüleme: 6
  • 4tekbutonmonofaze.rar
    19.1 KB · Görüntüleme: 4
  • 5dahlendermotor.rar
    15.8 KB · Görüntüleme: 3
Merhaba,

Bu tür faaliyetlerinizin devamını dilerim, araştırmaya, çalışmaya yönlendirici oluyor.

Saygılarımla,

Tekhakko

Ekli dosyalar

• YARIŞMA.rar
    558.6 KB · Görüntüleme: 5
Merhaba.

Dahlender bağlantısı (1 dönüş yönü, 1 sargılı, 2 devirli , 380V-2.5 A./2.7 A) asenkron motor devre şeması güç + kumanda) çizilecek, 25 puan
Göz önünde bulundurulacak hususlar:
a.Motor koruma şalterli
b.Düşük devir, stop, yüksek devir butonları ile kontrol edilecek
c.Düşük devirden yüksek devire geçmek için doğrudan yüksek devir butonuna basılabilecek. Tekrar düşük devire geçmek için ise stop butonuna basıldıktan sonra düşük devir butonuna basılacak.

Yukarıdaki soruda 2.hızda motor direk çalışabilirmi yaruma açık bırakılmış.
Şöyle yapsam olurmu.
Motor 2.hızda direk çelışabilir.Fakat 2.hız çalışmadan önce eğer birinci hızda çalışmışsa sargılardaki kasılmayı engelleyerek 2.hız devreye girsin.2.hızdan tekrar 1. hıza girmesi geçmek için stop butonuna basılmadan geçemesin.(daha açık istiyorsanız.özel mesaj göndermem gerekicek.)

xml formatı hata

projeleri bitirdim fakat xml formatına çevirdikten sonra kendi bilgisayrımda ve diger bilgisayarda bu formatı açamıyorum her Türkçe karakter kullanmadım başka eksikler neler olabilir son günümüz acil yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri