380 yoksa ne yapmalıyım ?

ardaşım sen kondansatöre rağbet etme sürücü al

ya 220 v --380 ne bir sürüçü kullanaçaksın yada 380v motor 220v olarak bağlayaçak 380 motor sayğılarının 220v olarak bağlaçaksın iki sayğısın ara kondansatör bağlaçak motor değine göre ama şu sorun olaçak motor devri yarı kaybolaçak en iyi invertör bağlaçaksın

Arkadaşım motor gücün küçük ise vektör kontrollü bir sürücü alarak işini çözebilirsin.

VOLKANO3075 ' Alıntı:
slm arkadaşım.Ben olsam 220 giriş 380 çıkışlı bi hız kontrol cihazı alp bağlarım.buna ilaveten motorun devirini de ayarlamış olursun.

en mantıklısı bu kardeş..

En mantiklisi bir faz giris 3 faz cikisli hiz kontrol cihazi almak.Sorun da yasamazsin.Kondansator teknigi eskide kaldi.

slm mrb adım veysel . bır sorum var 220v 380v a cevırmek yanı bırcesıt ınveter devresı bulabılırmıyım boyle bısey varmı tesekkurler

bencede kullanacagın motor un gucu dusukse ve surucu kullanma ımkanın yoksa kondansator kullanmalısın... ama senın durumunda en uygunu bence surucu kullanman en saglıklısı...

kondansatörlü çalıştırmada motor ilk kalkışta üzerindeki yüke göre sıkıntı yaratabileceğinden tek fazlı bir sürücü bence daha mantıklı

Motor calısır ama fazlar arasındaki faz farkı 120 dereceden 90 derece ye düstügünden verim normal calısmaya göre düsük olur. Acı tecrübeyle zarar ederek ögrendim inanın.
Ben oyumu sürücüden yana kullanıyorum.

hakkın var digitalist arkadaş sana katılıyorum... bir sloganım var... ----olması gerektiği gibi----- yani her ne olursa olsun olması gerektiği gibi olmalı

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri