3018 cnc router

SuleymanH

Üye
Öncelikle selamın aleyküm 3018 cnc routerin bire bir parçalarını kullanarak bir cnc yaptım fakat yazılımsal problemlerim var mekanik olarak hiç bir sıkıntısı yok cihazın, deneme olarak daire yaptığımda ilk katmandan sonra ikinci katmanda sağ doğru 4–5 mm kayıyor ve motorlar takılarak çalışıyor yardımcı olabilir misiniz?
Şimdiden teşekkürler

Öncelikle selamın aleyküm 3018 cnc routerin bire bir parçalarını kullanarak bir cnc yaptım fakat yazılımsal problemlerim var mekanik olarak hiç bir sıkıntısı yok cihazın, deneme olarak daire yaptığımda ilk katmandan sonra ikinci katmanda sağ doğru 4–5 mm kayıyor ve motorlar takılarak çalışıyor yardımcı olabilir misiniz?
Şimdiden teşekkürler
Sürücünün modeli markası nedir

Yardımcı olabilicek yok mu?

Merhaba. Bu cihazı kullanarak kumaş üzerinde çember kesmek istiyorum fakat kalem ile çember çizer gibi çalıştıramadım. Bir sağ kenara bir sol kenara gidiyor. BMP resim olarak GRBL programı ile kullanmaya çalışıyorum beceremedim.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba. Bu cihazı kullanarak kumaş üzerinde çember kesmek istiyorum fakat kalem ile çember çizer gibi çalıştıramadım. Bir sağ kenara bir sol kenara gidiyor. BMP resim olarak GRBL programı ile kullanmaya çalışıyorum beceremedim.
Yardımcı olursanız sevinirim.
tek eksen mi çalışıyor yani bir sağa bir sola gidiyor derken?

Arduino ile hiç ugraşmadım ancak dikkat etmeniz gereken programınız ve devrenizi kontrol edin.Eger düzgün bir daire cizdirmek istiyorsanız her iki ekseninde aynı anda başlayıp aynı anda durması(yani interpolasyonlu çalışması) gerekir.Bu işi dogru yapıyormu diye kontrol etmek için bir eksende 100 git diger eksende 50 git diye bir komutla çalıştırın ve hareketi inceleyin.Dogru çalışan bir makinada egik bir çizgi çizmesi yani her iki motorunda aynı anda başlayıp aynı anda durması gerekir

güncelleme olarak sürücüleri tb6600 ile değiştirip gerekli ayarları yaptım bazı nedenlerden dolayı yazamadım sorunsuz bir şekilde çalışıyor bu seferde spindle olarak kullandığım dc775 motor yetersiz kalıyor onu değiştirmem gerekecek ama şimdiki problemim lazer modülü çalıştıramıyorum klavuz ışığı yanmasına rağmen yakma yapmıyor yardımcı olabilir misiniz?bu arada lasergrbl 1.1f yazılımını kulllanıyorum z+ bağladım spin en e bağladım olmadı lazer olarak elimde neje markasına benzeyen 6000mw lık cihaz var

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri