3 Tarife / 1 Tarife geçişi yapacak kontaktör sistemi yardım

sayaçları monafaze farzediyorum ve toplam yükü 7,5 kW alıyorum(doğru olan maksimum güce göre tespit)

2 adet kontaktör...................................3TF42.........32,00..........64,00
2 adet günlük programlı zaman saati........legrand.........40,00..........80,00
1 adet 6 amper sigorta..........................siemens.........5,00............5,00
fiyatlar belki daha düşüktür.

fiyatları piyasaya sor. bana göre 150'i geçmez gibi.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Müşteri hizmetleri Yönetmeliğine göre yaptığınız suç. bu kullanım ususüz elektrik kullanımına girer.
eğer projenizi kurma aşamsında sayaç mühürlerini filan kırarsanız kaçak elektrik kullanımına girer. Ben direk kaçak tutarım :)

Sayın attman

Sayaçlara yani Mühürlere müdahale sözkonusu değil. Zaten hırsızlık gibi bir amaç olsa tamamen bedavaya getirmek amaç olur. Çok şükür böyle bir durum sözkonusu değil.
Amaç sadece kullanma imkanım olan meşru durumlardan istifade etmektir.

Sayaçların bulunduğu panoya müdahale sözkonusu değil. Zaten tozunda el vurulmadığı anlaşılır.
Bu durumdada suç işlenmiş olur mu?

Eğer anlaşılırsa usulsüz elektrik enerjisi kullanım cezası verilir il seferinde (açma - kesme ücretinin 5 katı)
Elektriği belirli bir proje karşılığında alıyorsunuz.
Dağıtım şirketi bilgisi olmadan yaptığınız her iş suçtur.
Örnek: Evinizden-işyerinizden başka bir kişi(tesis) elektrik veremezsiniz.(ücretli ya da ücretsiz.

Tek zamanlı ya da çok zamanlı tarife geçişleri müşteri dilekçesine istinaden yapılır.
Sayın attman

Amaç sadece kullanma imkanım olan meşru durumlardan istifade etmektir.

bu :cool: biraz uyanıklık olmuyormu?
Kısacası ben tedaş çalışınayım sahada böyle bir şey olsa kaçak tutarım.
mahkemede usulsüze çevrilebilir belki.

Eğer anlaşılırsa usulsüz elektrik enerjisi kullanım cezası verilir il seferinde (açma - kesme ücretinin 5 katı)
Elektriği belirli bir proje karşılığında alıyorsunuz.
Dağıtım şirketi bilgisi olmadan yaptığınız her iş suçtur.
Örnek: Evinizden-işyerinizden başka bir kişi(tesis) elektrik veremezsiniz.(ücretli ya da ücretsiz.

Tek zamanlı ya da çok zamanlı tarife geçişleri müşteri dilekçesine istinaden yapılır.

bu :cool: biraz uyanıklık olmuyormu?
Kısacası ben tedaş çalışınayım sahada böyle bir şey olsa kaçak tutarım.
mahkemede usulsüze çevrilebilir belki.

Sayın attman
Yukarıda bahsettiğiniz noktayı hiç düşünmemiştim. Abonelik başrusunda tesisatta onaylanıyor. Bu çok önemli noktayı vurguladığınız için çok teşekkür ederim.
Hemen ceza yazmayın.. Uyarı yok mu :D

arkadaşlar kontaktörle geçiş yaparken kesinti nasıl olmayacak dalgalanma olacaktır birde gücünüz nedirr sizin

""arkadaşlar kontaktörle geçiş yaparken kesinti nasıl olmayacak dalgalanma olacaktır birde gücünüz nedirr sizin ""

sayın kubilay46
Kesinti olmaması gerekir diye tahmin ediyorum. Geçişlerde her iki kontaktörde kısa bir süreliğine aynı anda iletimde olacaklar. Gücümüz 1-2Kw civarı
-----------------0---------------------

Arkadaşlar
Bu sistemi Akü/Şebeke seçimi konusunda uygulayabilirmiyiz. 22:00-06:00 arası şarz ettiğimiz akülerimizi beslemeye almak ve çıkarmak için kullanabilir miyiz?

Yine döndük geldik proje tadilatına.Muhtemelen Tedaş'taki arkadaşlar yine bizi mahkemeye taşır

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri